صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

«به» را خام نخوريد

يک کارشناس گياهان دارويي گفت: "به" را به ‌صورت خام مصرف نکنيد، زيرا باعث مسدود شدن رگ‎هاي بدن مي‎شود.

کد خبر: 8185

جام نيوز/ يک کارشناس گياهان دارويي گفت: "به" را به ‌صورت خام مصرف نکنيد، زيرا باعث مسدود شدن رگ‎هاي بدن مي‎شود.
سنا بختياري گفت: "به" درختي کوچک به ارتفاع هشت متر، شاخه‎هاي جوان پوشيده از کرک‎هاي نمدي، برگ‎هاي دايره‌اي يا کمي بيضي ‌شکل، نوک منقاردار و نوک‌تيز يا کند است.

وي ادامه داد: دم برگ‎ها پوشيده از کرک‎هاي نمدي، کاسبرگ‎ها 6 تا 12 ميلي‌متر و عرض 2 تا 6 ميلي‌متر مستطيلي يا تخم‌مرغي، هر دو سطح پوشيده از کرک نمدي و سطح زيرين همراه با حاشيه‌اي دندانه‌دار، گلبرگ‌ها به طول 2 تا 2.5 سانتي‌متر و عرض 1.5 تا 2 سانتي‌متر و تراکنش آن در تبريز، خوي و در اکثر مناطق ايران است.

اين کارشناس افزود: ميوه، دانه و برگ آن قابل‌ مصرف است، ميوه به تقويت‌کننده قلب است، مقوي معده و دستگاه هاضمه، نرم‌کننده سينه بوده و براي تنگي نفس مفيد است، ادرارآور است، خونريزي را بند مي‎آورد، اسهال‌هاي ساده مثل اسهال خوني را درمان مي‎کند، بهترين ميوه براي کساني است که سل دارند، اثر مفيد بر بيماري بواسير دارد، براي هضم غذا مفيد است.

بختياري در مورد خواص درماني دانه "به"، افزود: براي تورم‎هاي داخلي بدن، براي خشکي دهان و زبان مفيد است، سرفه را برطرف مي‎کند، ضد تب است، براي درمان جراحت گلو مفيد است، اسهال خوني را بند مي‎آورد.

وي در مورد نحوه استفاده آن خاطرنشان کرد: جوشانده دانه ميوه "به" را به اين طريق درست مي‌کنند که 30 گرم به دانه را در يک ليتر آب جوش ريخته آن را بجوشانيد تا به‌صورت ژله دربيايد. جوشانده برگ درخت به را نيز در يک ليتر آب جوش ريخته و چند دقيقه بجوشانيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر