صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

طرز تهيه مرحله به مرحله بيف استراگانوف با طعم بي نظير+عکس

بيف استروگانوف از اون غذاهاست که اسم عجيب و غريبش آدمو ميترسونه و نميذاره به سمت درست کردنش بريم. يني خودم براي اولين بار اينطوري بودم. ولي وقتي طرز تهيه اش رو ديدم و درستش کردم با کمال نباوري متوجه شدم از آسون ترين غذاهاي موجوده و فقط اسم سختي داره. اين غذا علاوه بر آسوني بسيار خوشمزه هم هست و براي ما ايرانيا طعمي جديد داره.

کد خبر: 8171

2نفره دات کام/ بيف استروگانوف از اون غذاهاست که اسم عجيب و غريبش آدمو ميترسونه و نميذاره به سمت درست کردنش بريم. يني خودم براي اولين بار اينطوري بودم. ولي وقتي طرز تهيه اش رو ديدم و درستش کردم با کمال نباوري متوجه شدم از آسون ترين غذاهاي موجوده و فقط اسم سختي داره. اين غذا علاوه بر آسوني بسيار خوشمزه هم هست و براي ما ايرانيا طعمي جديد داره. در اين مطلب آموزش اين غذاي آسونو قرار ميدم و توصيه ميکنم اگر تاحالا امتحان نکرديد حتما حتما درستش کنيد.

مواد لازم براي تهيه بيف استراگانوف اصلي
گوشت گوساله بدون استخوان (فيله) نيم کيلو
پياز دو عدد متوسط
خامه 200 گرم
نمک و فلفل سياه و زردچوبه به مقدار لازم
و قارچ نيم کيلو

طرز تهيه بيف استراگانوف
براي بيف استروگانوف اصلي بايد گوشت رو به صورت نوارهايي به پهناي يکي دو سانت و ضخامت نيم تا يک سانت به صورت استيک خرد کنيم. پياز ها رو هم خلالي خرد ميکنيم و در مقداري روغن يا کره سرخ ميکنيم. طلايي که شد گوشت ها رو بهش اضافه ميکنيم و با کمي فلفل سياه تفت ميديم. البته حرارت رو کم ميکنيم و ميذاريم به مدت ده دقيقه تا يک ربع سرخ بشه و کاملا بپزه. چون تکه ها خيلي نازک و در واقع استيک هستن زود ميپزن.بعدش هم بهش نمک اضافه ميکنيم و خامه و بعد اط ده دقيقه روي حرارت ملايم آماده اس.


بيف استروگانوف اصلي روسيه همينه. ولي معمولا کشورهاي ديگه که درستش ميکنن بهش قارچ هم اضافه ميکنن که ميشه بيف اند ماشروم استروگانوف!!! براي قارچ هم بايد قارچهارو ورق کنيم و به هنگام تفت خوردن به گوشت اضافه کنيم و بقيه مراحل. ميتونيد به اندازه چند قاشق بهش آب هم اضافه کنيد. اگر هم ديديد غلظتش کمه، از يکي دو قاشق آرد کمک بگيريد ( يا همون اول به گوشت در حال تفت اضافه کنيد يا در انتها در نصف استکان آب سرد حل کنيد و ده دقيقه آخر بهش اضافه کنيد.)
نکات و فن و فنون خوشمزه شدن بيف استراگانوف
اول از همه اينکه توصيه ميکنم قارچ رو حتما و حتما اضافه کنيد چون طعمش رو بي نظير ميکنه.
دوم اينکه هرچي گوشت ها استيکي تر باشه و طعم خامه بيشتر توش نفوذ کنه خوشمزه تر ميشه
سوم اينکه خيلي ها رب رو قبل از خامه بهش اضافه ميکنن که شخصا اينکارو توصيه نميکنم. اونم به خاطر اينه که بدون رب يک طعم خيلي خيلي جديد و خاص و خوش آيند رو تجربه ميکنيد.
بيف استراگانوف رو معمولا با پاستا و سيب زميني سرخ شده سرو ميکنن که خوشمزگيش رو بيشتر به رخ ميکشه. البته در بعضي جاهام ديدم که با برنج سرو کنن. ولي من اينکارو تاحالا نکردم و نميدونم خوب ميشه يا نه.

نظرات بینندگان

ارسال نظر