صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ کتف کبابي، با لذت به نيش بکش + عکس

کد خبر: 7267

آريا/ پاي ثابت مهماني‌هاي خودماني، ميزهاي اردور و مجالس کوچک جشن و سرور است. در کشورهاي غربي به هر کارناوال يا بازار مکاره‌اي که سر بزنيد، عطر خوش کباب بال و کتف يا به اصطلاح خودشان، بوفالووينگر پاي هر رهگذري را سست مي‌کند. يکي از ساده، سريع و لذيذترين غذاهاي فوري که روش‌هاي طبخ متفاوتي دارد. دستور تهيه ارائه شده، شيوه معمول کانادايي است.
چي لازم دارم:

براي 4 نفر:
کتف و بال مرغ: 24 عدد
کره آب‌شده: 6 قاشق غذاخوري
سس فلفل تند: 100 ميلي‌ليتر
پودر پاپريکا: 2 قاشق غذاخوري
نمک و فلفل قرمز: به ميزان لازم
فلفل سياه: يک قاشق چاي‌خوري
کرفس: چند ساقه(اختياري)
چطور بپزم:
کره،‌ سس فلفل و پاپريکا را مخلوط کرده و نمک و فلفل آن را اندازه کنيد. 3 تا 4 قاشق غذاخوري از مخلوط را کنار گذاشته و مابقي را داخل يک کيسه پلاستيکي وترجيحـــــا زيپ‌کيپ بريزيد.تکه‌هاي کتف و بال را با چاقو سوراخ کرده و داخل مايه بيندازيد. اجازه دهيد تا حداقل يک ساعت در آن باقي بماند تا کاملا طعم‌دار شود. اگر قصد داريد اين طعم‌دهنده را يک روز زودتر تهيه کنيد، به جاي کره از روغن مايع استفاده کنيد، چون کره در يخچال جامد مي‌شود.تکه‌هاي بال و کتف را از مايه خارج کرده و مايه کره و فلفل را کنار بگذاريد. يک توري کباب روي منقل يا کباب‌پز قرار داده و کتف‌ها را روي آن بچينيد. هر طرف را 8-7 دقيقه کباب کنيد. گهگاه مقداري از مايه را که کتف‌ها در آن خوابانده شده بود، روي آنها بماليد. کتف‌ها را در ظرف چيده و سس کنار گذاشته را روي آن بدهيد و در صورت تمايل، با کرفس سرو کنيد.
نکــــات:
1- در کنار اين خوراک، يک سس شامل مايونز، ماست، پنير بلوچيز رنده‌شده، سرکه، پودر سير و نمک و فلفل را سرو کنيد.
2- به جاي سس تند از 6 قاشق غذاخوري سس کچاپ که با 2 قاشق غذاخوري آب و 2 قاشق غذاخوري آبليمو رقيق شده است استفاده کنيد.
3- کرفس به شکل سنتي در کنار اين غذا قرار دارد؛ شما مي‌توانيد آن را با هر نوع سالاد، سبزيجات آبپز، سيب‌زميني سرخ کرده يا تنوري جايگزين کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر