صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

خوردني‌ها و نخوردني‌هاي مرغ

اين‌که مي‌گويند پاي مرغ باعث غضروف‌ سازي مي‌شود، صحت دارد؟ اصلا چرا کارشناسان تغذيه و متخصصان صنايع غذايي خوردن فرآورده‌هاي جانبي طيور را زياد توصيه نمي‌کنند؟

کد خبر: 6001

شهر خبر/ اين‌که مي‌گويند پاي مرغ باعث غضروف‌ سازي مي‌شود، صحت دارد؟ اصلا چرا کارشناسان تغذيه و متخصصان صنايع غذايي خوردن فرآورده‌هاي جانبي طيور را زياد توصيه نمي‌کنند؟

جگر مرغ هورمون ندارد، زيرا...
جگر مرغ همان عضوي است که علاوه بر ذخيره مواد مغذي، به دليل آنزيم هاي متنوعي که در سلول هاي خود دارد محل تجمع و خنثي سازي سموم، برخي هورمون ها، واکسن هاي تلقيحي و انواع آنتي بيوتيک هاي تزريقي و خوراکي است، اما واقعيت اين است با وجود آن که در کشور ما مصرف داروهاي هورموني در طيور ممنوعيت خاصي نداشته و نظارت چنداني هم بر آن نمي شود، به دليل هزينه بالا، تهيه آن براي مرغدار صرفه اقتصادي نداشته و به همين دليل است که متخصصان صنايع غذايي جگر را فاقد هورمون مي دانند.
اما نکته انحرافي آن که گرچه در طيور از هورمون استفاده نمي شود، ولي مصرف غيرمجاز و بدون نسخه انواعي از آنتي بيوتيک ها و داروهاي شيميايي براي مهار بيماري هاي عفوني و کنترل بيماري هاي انگلي و ويروسي باعث عوارض مختلفي همچون سرطان زايي، جهش زايي، مسموميت و ايجاد آلرژي مي شود که مهم ترين عارضه آن مقاومت دارويي به انواعي از آنتي بيوتيک هاست که موجب کم يا بي اثر شدن آن در بدن مصرف کننده مي شود.
البته کارشناسان معتقدند اگر استعمال اين داروها يک هفته قبل از کشتار باشد جاي نگراني نيست. چرا که کبد حيوان فرصت پاکسازي و دفع مواد مضر تجمع يافته را خواهد داشت، اما اگر تلقيح 48 ـ 24 ساعت قبل از کشتار باشد دارو درجگر مرغ رسوب و براي سلامت مضر است و اين همان عامل اصلي منع مصرف چنين فرآورده هايي است

اما شايد اين سوال مطرح شود، پس چه عاملي موجب افزايش سريع رشد و وزن گرفتن مرغ هاي صنعتي در مقايسه با مرغ هاي محلي مي شود؟
به گفته کارشناسان مرغ هاي صنعتي با تلفيق ژنتيکي و اصلاح نژاد به نژاد گوشتي تبديل شده اند. در واقع خوراک مصرفي مستقيما به گوشت و ماهيچه تبديل و موجب پروار شدن زودهنگام طيور مي شود. از سوي ديگر اين مرغ ها برخلاف مرغ هاي محلي به دليل آن که در طول شبانه روز در محيط هاي پر نور نگهداري مي شوند به طور مداوم در حال مصرف دان و وزن گرفتن هستند البته برخي کارشناسان هم نظر ديگري دارند آنها براين باورند که در جيره مرغ از موادي استفاده مي شود که موجب تحريک هورمون ها و رشد سريع تر مي شود بنابراين اگر اندک نگراني از به کار بردن مواد هورموني و داروهاي آنتي بيوتيکي در فرآورده جانبي طيور داريد از مصرف آن اجتناب کنيد.

پوست مرغ را هرگز نخوريد
برخي خانواده ها پوست مرغ را از قسمت هاي ديگر آن مضرتر مي دانند و بر اين باورند که چربي زير پوست حاوي هورمون است.
در واقع مردم از وجود هورمون بيشتر از داروهاي آنتي بيوتيکي مي ترسند و عامل اصلي رويش موهاي زائد در بدن خانم ها را پوست مرغ مي دانند، اما اين موضوع زماني صحت دارد که به مرغ هورمون تزريق شود.
ترکيبات هورموني به دليل آن که شبيه هورمون هاي جنسي هستند در مرد و زن به يک ميزان موجب بروز مشکل مي شود.
در خانم ها باعث پرمويي، رويش موهاي زائد، جوش و کيست تخمدان و در آقايان باعث آکنه هاي شديد پوستي و نارسايي درهورمون هاي جنسي مي شود. در کودکان هم بر روند رشد تاثير نامطلوب گذاشته و موجب افزايش وزن مي شود.
اما موضوع مهم تر آن که از نظر علمي ثابت شده است داروهاي آنتي بيوتيکي، فلزات سنگين، سموم و آفت کش هايي که به همراه دانه هاي جو و ذرت وارد جيره غذايي مرغ مي شود در بافت هاي نرم و پرچرب همچون پوست و جگر رسوب و مصرف آن باعث تضعيف سيستم ايمني بدن شده و حتي ريسک ابتلا به تومورهاي سرطاني را افزايش مي دهد.
بنابراين از مصرف قسمت هايي از مرغ که پوست بيشتري دارد بپرهيزيد چرا که علاوه بر چربي بالا، باعث افزايش کلسترول بد خون هم مي شود.

بال و گردن مرغ هم پرچرب است
آيا مي دانيد علت خوشمزگي بال هاي سوخاري شده اي که اين روزها در برخي اغذيه فروشي ها در مقابل ديد مشتري تهيه و عرضه مي شود، چيست؟ چربي زياد آن است که يک لذت آني و حسرت دائم به دل ما مي گذارد. اين غذا کالري بالايي دارد و اگر به عنوان پيش غذا مصرف شود کالري دريافتي يک وعده غذا را دوچندان مي کند.
اما موضوع مورد بحث آن که به گفته کارشناسان اگرچه بال و گردن محل تزريق واکسن به طيور است، ولي به دليل سرعت جذب، ماندگاري مواد تزريقي در اين اعضا کم بوده و مصرف آن از اين بابت مشکلي ايجاد نخواهد کرد، اما گردن مرغ به دليل آن که محل عبور نسوج عصبي و بسياري از غدد لنفاوي است و از طرفي شستشوي مجراي داخلي آن غيرممکن است مصرف آن توصيه نمي شود.

پاي مرغ کلسيم دارد
مي گويند مصرف پاي مرغ غضروف هاي آسيب ديده را ترميم مي کند و دارويي براي نرمي استخوان است. اگر چه پاي مرغ حاوي بخش هاي غضروفي است و سوپ آن حالت ژلاتيني دارد ولي به عقيده برخي کارشناسان به دليل آن که ارزش پروتئيني چنداني ندارد نمي تواند عاملي براي ساخت غضروف ها به شمار آيد و در ضمن براي هيچ گروه سني به عنوان يک انتخاب خوب توصيه نشده است، چرا که چربي اشباع بالايي داشته و براي افراد با اضافه وزن و مبتلايان به ديابت مضر است.
البته متخصصان تغذيه سوپ پاي مرغ را بهترين منبع کلسيم، فسفر، ويتامين A و D عنوان کرده اند و براي کودکان مبتلا به نرمي استخوان مفيد مي دانند. آنان عقيده دارند اگرعصاره پاي مرغ با کمي پياز پخته شود کلسيم آن قابل جذب تر خواهد شد.

دل و جگر و سنگدان ارزش غذايي دارد، اما...
احشايي چون دل ، جگر و سنگدان مرغ پروتئين باکيفيتي داشته و به دليل آن که منبع غني آهن، روي، سلنيوم، ويتامين A و B12 است به روند خونسازي کمک کرده و براي رشد قدي و بدني کودک و نوجوان مفيد است. ميزان آهن سنگدان و دل مرغ تقريبا با گوشت آن برابري مي کند، ولي بسيار پرچرب بوده و بويژه سنگدان کلسترول بالايي دارد.
چربي آن از نوع اشباع و ميزان اسيدهاي چرب امگا ـ 6 آن بيش از امگا ـ 3 است. در نتيجه مصرف بيش از يک يا دو بار آن در ماه مي تواند باعث بروز التهابات بافتي در افراد مستعد گردد. به گفته متخصصان ميزان کادميوم، سرب و کروم سنگدان بالاتر از دل بوده و به هيچ عنوان نمي توان آن را جايگزين گوشت کرد. اين را هم بدانيد احشاي طيور براي مبتلايان به بيماري هاي قلبي ـ عروقي، چربي خون بالا و نقرس محدوديت مصرف دارد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر