صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

تاثير آب چغندر و لبو بر فشار خون چيست؟

نتايج يک مطالعه جديد که در دانشگاه کوئين مري لندن انجام شده نشان داده است که مصرف يک ليوان آب چغندر قند در روز ميتواند تا حد زيادي فشار خون را در کساني که فشار بالا دارند کاهش دهد. حتي در کساني که بيمراي آنها به درمان هاي دارويي پاسخ مناسبي نداده است. نتايج اين مطالعه در مجله Hypertension منتشر شده است.

کد خبر: 5987

ايران ارتوپد/ نتايج يک مطالعه جديد که در دانشگاه کوئين مري لندن انجام شده نشان داده است که مصرف يک ليوان آب چغندر قند در روز ميتواند تا حد زيادي فشار خون را در کساني که فشار بالا دارند کاهش دهد. حتي در کساني که بيمراي آنها به درمان هاي دارويي پاسخ مناسبي نداده است. نتايج اين مطالعه در مجله Hypertension منتشر شده است.


چغندر قند و لبو مانند کاهو و کلم حاوي ميزان بالايي از نيترات غيرارگانيک است. آنها اين ماده را از طريق ريشه هايشان از خاک ميگيرند. در بدن انسان اين ماده به نيتريک اکسيد تبديل ميشود که ميتواند ديواره عروق خوني را گشاد کند.
در مطالعه اي که محققان انجام داده اند يک گروه 64 نفره که همه آنها مبتلا به پرفشاري خون بودند و بعضي تحت درمان دارويي براي بيماري خود بوده و بعضي ديگر نبودند مشخص شده و به نيمي از آنها روزي يک ليوان آب چغندر قند داده شد و به گروه دوم مايعي که تنها از لحاظ ظاهر شبيه به آن بود. اين کار براي يک ماه ادامه پيدا کرد. در گروهي که از آب چغندر استفاده کرده بودند فشار سيستوليک به اندازه 8 ميليمتر جيوه و فشار دياستوليک 4 ميليمتر جيوه کاهش پيدا کرده بود که با قطع آب چغندر بعد از دو هفته مجددا فشار به همين اندازه بالا رفت.
اهميت اين ميزان کاهش فشار خون وقتي بيشتر مشخص ميشود که بدانيم به ازاي هر دو ميليمتر جيوه کاهش در فشار خون احتمال مرگ و مير به علت سکته قلبي 7 درصد و به علت سکته مغزي 10 درصد کاهش ميابد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر