صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

گردو منبع غني از آهن

گردو سرشار از اسيدهاي چرب اشباع‌شده مونو حدود ۷۲ درصد مثل اسيد اولئيک است و منبعي عالي از کليه اسيدهاي چرب ضروري امگا ۳ مثل اسيد لينولئيک و اسيد آلفا لينولئيک و اسيدهاي آراشيدونيک مي‌باشد.

کد خبر: 5934

طبنا نيوز/ کارشناس صنايع غذايي معاونت غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي يزد با بيان اين که گردو منبعي عالي از انرژِي است که موادمغذي، موادمعدني، آنتي‌اکسيدان و ويتامين‌هاي پرفايده بسياري در خود دارد، افزود: گردو سرشار از اسيدهاي چرب اشباع‌شده مونو حدود ۷۲ درصد مثل اسيد اولئيک است و منبعي عالي از کليه اسيدهاي چرب ضروري امگا ۳ مثل اسيد لينولئيک و اسيد آلفا لينولئيک و اسيدهاي آراشيدونيک مي‌باشد.
علي اکبر کمالي اردکاني تصريح کرد: مصرف مداوم گردو در رژيم ‌غذايي به پايين آوردن کلسترول کلي و همچنين کلسترول بد (LDL) و افزايش کلسترول خوب (HDL) در خون کمک مي‌کند.
اين کارشناس صنايع غذايي عنوان کرد: مطالعات نشان مي‌دهد که رژيم‌غذايي مديترانه‌اي که سرشار از اسيدهاي چرب اشباع مونو و اسيدهاي چرب امگا۳ مي‌باشد، به پيشگيري از بيماري قلبي کرونري و سکته کمک مي‌کند. مصرف حدود ۲۵ گرم گردو در روز ۹۰درصد از اسيدهاي چرب امگا۳ ضروري (مصرف توصيه شده روزانه) را فراهم مي‌کند.
وي خاطرنشان کرد: گردو منبعي عالي از مواد فيتوشيمي مثل ملاتونين، اسيد الاژيک، ويتامين E، کاروتينوئيد و ترکيبات پلي‌فنوليک است که با خاصيت آنتي‌اکسيدانه بودن آن در ارتباط است. اين ترکيبات اثرات بالقوه‌اي برعليه سرطان، پيري، التهاب و بيماري‌هاي نورولوژيکي دارند.
کمالي ادامه داد: گردو منبعي بسيار خوب از ويتامين E و به ويژه گاما-توکوفرول است؛ ويتامين E يک آنتي‌اکسيدان محدود در چربي بسيار قوي است که براي حفظ يکپارچگي غشاي سلولي غشاهاي مخاطي و پوست با محافظت از آن دربرابر راديکال‌هاي آزاد مضر اکسيژن لازم است. گردو حاوي بسياري ويتامين‌هاي گروه B مثل ريبوفلاوين، نياسين، تيامين، اسيد پانتوتنيک، ويتامين B۶ و فولات نيز است.
وي با بيان اينکه گردو منبع بسيار قوي از موادمعدني مثل منگنز، مس، پتاسيم، کلسيم، آهن، منيزيم، زينک و سلنيوم مي‌باشد، گفت: مس کوفاکتوري در بسياري آنزيم‌هاي حياتي مثل سيتوکروم سي اکسيداز و سوپراکسيد ديسموتاز مي‌باشد و ساير موادمعدني که کوفاکتور اين آنزيم هستند منگنز و زينک مي‌باشند. زينک نيز در بسياري آنزيم‌هايي که رشد بدن، توليد اسپرم، هضم و گوارش و سنتز اسيد نوکلئيک را تنظيم مي‌کنند يک کوفاکتور به شمار مي‌رود. سلنيوم يک ريزمغذي مهم است که بعنوان کوفاکتوري در آنزيم‌هاي آنتي‌اکسيدانه مثل گلوتاتيون پِراکسيداز نقش دارد.
کمالي ادامه داد: آلرژي به گردو نوعي واکنش حساسيت‌زا به موادغذايي است که در آن از اين ماده استفاده مي‌شود. به دليل حساس شدن سيستم ايمني بدن توسط مواد حساسيت‌زاي موجود در گردو است که علائم جسمي مثل دل‌درد، استفراغ، تورم لب‌ها و گلو که موجب دشواري تنفس و احتقان قفسه‌سينه مي‌شود، پديد مي‌آيد. درنتيجه، توصيه مي‌شود براي افراديکه آلرژي به گردو تشخيص داده شده است، از مصرف هر نوع از آن در موادغذايي خودداري شود
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر