صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

ميوه « به» تب بر، تنظيم کننده قندخون و کاهنده کلسترول خون

ميوه به داراي ويتامين ث، ويتامين‌هاي ب و مواد معدني مانند پتاسيم، آهن، کلسيم، فسفر و فيبر مي‌باشد. ميوه به در درمان اسهال، ناراحتي‌هاي گوارشي، تب، تقويت معده و روده، سوختگي و درمان خشکي پوست بسيار موثر است.

کد خبر: 5931

طبنا نيوز/ ميوه به داراي ويتامين ث، ويتامين‌هاي ب و مواد معدني مانند پتاسيم، آهن، کلسيم، فسفر و فيبر مي‌باشد. ميوه به در درمان اسهال، ناراحتي‌هاي گوارشي، تب، تقويت معده و روده، سوختگي و درمان خشکي پوست بسيار موثر است.
وي با بيان اين که اين ميوه فاقد چربي است افزود: ميوه به داراي ترکيبي به نام پکتين که نوعي فيبر مي‌باشد‌‌، پکتين در کاهش کلسترول خون و تنظيم قند خون بسيار موثر است از طرف ديگر پکتين مواد سمي را از داخل روده خارج مي‌کند و به سلامت روده کمک کرده و از بيماري‌هاي جدي روده جلوگيري مي‌کند.
کمالي با بيان اين که براي درمان اسهال و ناراحتي‌هاي گوارشي از پوره به استفاده کنيد تصريح کرد: پوره به در درمان اسهال بسيار موثر، معده و روده را تقويت و به درمان ناراحتي‌هاي گوارشي کمک مي‌کند. براي تهيه پوره آن، به را پوست گرفته با مقدار کمي آب پخته تا کاملا له شود بعد از صافي رد کرده و به مصرف مي‌رسانند. کارشناس صنايع غذايي دانشگاه علوم پزشکي يزد خاطرنشان کرد: دانه‌هاي به يا به دانه نيز داراي خواص فراواني هستند، دانه‌هاي به داراي لعابي هستند که براي درمان سرفه، درد گلو، گرفتگي صدا، خشکي پوست و لب، سوختگي پوست بسيار مفيد است

نظرات بینندگان

ارسال نظر