صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

شام امشب عدسي با ترفندهاي خوشمزه کردن آن

کد خبر: 5816

آريا/ چي لازم دارم:
دو ليوان عدس
روغن 2 قاشق غذاخوري
نمک و فلفل
پياز متوسط يک عدد براي پياز داغ
رب گوجه فرنگي 2 الي 3 قاشق غذاخوري

چطور بپزم:
عدس را از 24 ساعت قبل خيس کنيد و آب آنرا عوض کنيد. با اينکار شايد مقداري از املاح بيرون ريخته شود ولي ديگر دل درد نخواهيد گرفت و رنگ آنهم پس از پخت تيره نميشود.
عدس ها را با روغن و آب ( يا آب مرغ يا گوشت اگر از قبل آماده داريد ) بپزيد. پس از پخت کامل عدس ها – پياز داغ و رب گوجه و نمک و فلفل ( و کمي در صورت تمايل ادويه گرام ماسالا يا هر نوع ادويه که مي پسنديد ) اضافه کنيد . قوام عدسي را خيلي شل و خيلي سفت نکنيد.
خوراک عدسي را با ليمو ترش يا کمي سرکه و روغن زيتون سرو کنيد .( اگر مقدار بسيار کمي پودر گلپر هم روي عدسي بريزيد خوشمزه و سهل الهضم ميشود .)
8 راز خوشمزه تر شدن غذاي عدسي:
از قديم خوراک عدسي براي صبحانه و ميان وعده‌ها استفاده مي‌شده آن هم به اين دليل که غذايي بسيار مغذي است. البته بهترين عدس در ناحيه کاشان و ديزين کشت مي‌شده اما امروز ما يکي از واردکننده‌هاي اين ماده غذايي هستيم. براي تهيه عدسي نيز نکته‌هايي وجود دارد که ما به 8 مورد از آن‌ها پرداخته‌ايم که عبارتند از:
1. عدس بسته‌بندي بخريد. توجه کنيد که بسته‌بندي آن چروک و سوراخ‌سوراخ نباشد. در ضمن، وقتي در کاسه‌اي از آب آن را خيس مي‌کنيد، عدس‌ها ته ظرف باقي بمانند و به سطح آب نيايند. به علاوه از خريدن عدس‌هاي فله‌اي نيز خودداري کنيد زيرا امکان ديرپز بودن آن‌ها وجود دارد.
2. براي آنکه نفاخي عدس گرفته شود آن را به مدت 24 ساعت در آب خيس کنيد. البته دقت کنيد که اين زمان بيشتر نشود زيرا در اين صورت عدس بر اثر حرارت ديدن، له و پوستش جدا مي‌شود.
3. براي سريعنر پختن عدسي ابتدا پياز را در روغن تفت دهيد و بعد از طلايي شدن، عدس‌ها را نيز اضافه کنيد و بعد از اين مرحله به عدس، آب اضافه کنيد. با اين کار عدس‌ها سريع‌تر مي‌پزند.
اگر آب عدسيتان تمام شد، بهتر است به آن آب جوش اضافه کنيد و در آن کمي عصاره مرغ يا سبزيجات نيز بريزيد و اگر غذاي عدسي شور شد از سيب‌زميني استفاده کنيد.
4. ادويه و چاشني‌هاي خوراک عدسي را در مراحل پاياني به آن اضافه کنيد زيرا هم باعث ديرپز شدن عدس مي‌شوند و هم عطر و بوي ادويه‌ها از بين خواهند رفت.
5. به عنوان ادويه به عدسي زيره بزنيد و اگر تمايل داريد در آن گلپر بريزيد، چاشني عدسيتان بهتر است سرکه باشد اما در صورت نزدن گلپر، چاشني مناسب غذاي عدسي آب‌ليموي تازه است.
6. اگر آب عدسيتان تمام شد، بهتر است به آن آب جوش اضافه کنيد و در آن کمي عصاره مرغ يا سبزيجات نيز بريزيد و اگر عدسي شور شد از سيب‌زميني استفاده کنيد.
7. براي خوشمزه‌تر شدن عدسي به آن سيب‌زميني نگيني شده اضافه کنيد و هرگز از گوشت استفاده نکنيد زيرا عدسي، غذايي است که گوشت ندارد.
8. خوراک عدسي غلظت مشخصي دارد، بهتر است نه خيلي رقيق باشد و نه مانند حليم غليظ بلکه مانند آشي نسبتاً غليظ بايد پخته و سرو شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر