صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

رول مرغ اسفناج و پنير، عذاي متنوع با مواد ساده+عکس

کد خبر: 5736

دو نفره دات کام/ خيلي از خانوم ها هستن که از پختن غذاهاي تکراري پشت سر هم خسته ميشن. البته که ايجاد تنوع در زندگي بسيار مهمه و خود من هم از همين دسته افراد هستم. گاهي پيش مياد که واقعا نميدوني چي بپزي که هم خوشمزه باشه و هم متفاوت. در اين مطلب طرز تهيه رول مرغ رو قرار ميدم که با پنير و اسفناج پر ميشه و به نظر من طعم خيلي خوبي داره و براي تنوع عاليه. نه تنها مواد اوليه عجيب و غريبي نميخواد، بلکه بسيار سالم و مغذي هست و حتي ميتونه رژيمي طبخ بشه که راهش رو عرض ميکنم خدمتتون.


چي لازم داريم؟
پياز متوسط رو به کوچيک 1 عدد​​
2 حبه سير
1/4 فنجان پيازچه خرد شده
2 فنجان اسفناج خرد شده
قاشق غذاخوري جعفري خرد شده
پنير 1 فنجان (1/2 فنجان پنير فتا رنده شده و 1/2 فنجان ريکوتا) اگه در دسترستون نبود از پنير خامه اي استفاده کنيد.
8 تکه فيله سينه مرغ
تخم مرغ 1 عدد
1/2 فنجان پودر سوخاري
براي رژيمي شدن
روغن زيتون به جاي روغن سرخ کردني
ريکوتا به جاي پنير هاي ديگه
چطوري بپزيم؟
پياز و پيازچه رو خرد ميکنيم و در روغن تفت ميديم. کمي که طلايي شد سير رنده شده و بعد هم اسفناج و جعفري خرد شده رو بهش اضافه ميکنيم و باز کمي تفت ميديم. در اين مرحله هيچ ادويه اي اضافه نکنيد. نمک رو هم چون پنير داره، نيازي نيست به اسفناج نمک بزنيد.
از روي گاز برميداريم و ميذاريم تا خنک شه. بعد از خنک شدن با پنير ها مخلوط ميکنيم. فيله مرغ رو پهن ميکنيم و 2-3 قاشق از اسفناج و پنير رو روش ميريزيم و رول ميکنيم.
در ظرفي تخم مرغ رو با کمي نمک مخلوط ميکنيم و با برس، دور تا دور مرغ هارو با به تخم مرغ آغشته ميکنيم. حالا پودر سوخاري رو روي مرغها ميپاشيم تا دورش رو کامل بگيره. اگه يادتون باشه در مطلب قارچ سوخاري در مورد پودر سوخاري توضيح دايدم. با اسپري روي مرغ ها رو هم کمي روغن ميپاشيم. بعد هم ميذاريم توي سيني فر چرب شده (يا کاغذ روغني بذاريد) با دماي ملايم حدود نيم ساعت پخته بشه.
براي سوخاري کردن اين رول مرغ ميتونيد از دستور ناگت مرغ رژيمي هم استفاده کنيد.
اين غذا رو هم ميتونيد به صورت تکه هاي رول کوچيک به عنوان پيش غذا استفاده کنيد و هم ميشه در کنار يک سالاد خوشمزه وعده اي کامل و لذيذ رو تهيه کنيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر