صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ فوت و فن هايي که سرآشپزهاي حرفه اي رعايت مي کنند

/براي آنکه آشپز خوبي باشيد، نيازي نيست سال ها در آشپزخانه بهترين رستوران ها کار کنيد يا زيرنظر يک سرآشپز حرفه اي تعليم ديده باشيد. آشپزي خوب اسراري دارد که مهم ترين آن دانستن اصول صحيح آشپزي است ... سرآشپزهاي معروف اين نکته ها را رعايت مي کنند و به همين دليل آشپزي آنها هميشه مثال زدني است.

کد خبر: 5260

جام نيوز/براي آنکه آشپز خوبي باشيد، نيازي نيست سال ها در آشپزخانه بهترين رستوران ها کار کنيد يا زيرنظر يک سرآشپز حرفه اي تعليم ديده باشيد. آشپزي خوب اسراري دارد که مهم ترين آن دانستن اصول صحيح آشپزي است ... سرآشپزهاي معروف اين نکته ها را رعايت مي کنند و به همين دليل آشپزي آنها هميشه مثال زدني است.
1. اگر کاهو تلخ است، مي توانيد آن را چند دقيقه اي (حدودا ۱۵ دقيقه) داخل محلول آب سرد و نمک قرار دهيد.
2. ميوه هاي قرمزرنگ را قبل از شستن حتما چند ساعت در يخچال قرار دهيد تا زمان بيشتري سالم بمانند و لهيده نشوند.
3. هميشه سيب را داخل نايلون پلاستيکي درباز در يخچال قرار دهيد. سيب، گازي از خود متصاعد مي کند که به بهتر رسيدن ساير ميوه ها و سبزي ها کمک خواهد کرد، بنابراين اگر ميوه نرسيده اي داريد، از سيب براي رسيدن سريع تر آن استفاده کنيد.
4. هنگام سرخ کردن موادغذايي، حرارت را از ۱۸۰ درجه سانتي گراد بالاتر نبريد. بعد از هر بار سرخ کردن، روغن درون ظرف را خالي و با دستمال آن را پاک کنيد و دوباره روغن بريزيد و موادغذايي را سرخ کنيد اما بعد از ۸ بار حتما ظرف را بشوييد. موادغذايي سرخ شده را در اتمام کار روي حوله کاغذي بگذاريد تا روغنشان خوب گرفته شود.
5. براي خوش طعم شدن ماهي سرخ شده، چند دقيقه اي آن را در شير نمک زده يا خامه تازه يا سيب زميني رنده شده بخوابانيد. براي گرفتن بوي ماهي نيز مي توانيد به روغن، قبل از قرار دادن آن روي حرارت، آبليمو اضافه کنيد.
6. هنگام پختن حبوبات، داخل قابلمه چند قطره سرکه يا آبليمو بريزيد تا هم ظرف سفيد بماند و هم طعم حبوبات بهتر شود.
7. براي جلوگيري از وا رفتن کوفته گوشت و برنج، در آب قدري آرد بريزيد و حرارت را بالا ببريد.
8. اگر به غذا بيش از حد فلفل زده ايد و خيلي تند شده است، چند دقيقه قبل از برداشتن از روي حرارت، آب يک عدد ليمو ترش تازه را در آن بريزيد و خوب هم بزنيد.
9. براي گرفتن بوي پياز قبل از خرد کردن آن در غذا، اجازه دهيد ۵ دقيقه در آبجوش قل بزند. حتي مي توانيد پياز را برش بزنيد و چند ساعتي در آب، روغن يا آبليمو قرار دهيد.
10. براي گرفتن بوي کلم در غذا مي توانيد از تکه اي نان خشک يا يک قاشق سوپخوري آرد استفاده کنيد.
11. براي نگهداري سبزي ها بعد از شستشو، آنها را در حوله کاغذي بگذاريد و بعد از گذاشتن در يک کيسه پلاستيکي، در يخچال قرار دهيد.
12. اگر مي خواهيد رنگ و بوي ادويه هاي قرمزرنگ حفظ شود، آنها را در يخچال نگهداري کنيد.
13. اگر گوجه فرنگي اي خريده ايد که هنوز کاملا قرمز و رسيده نيست، چند روزي آن را در آفتاب يا محيط گرم بگذاريد و بعد به يخچال منتقل کنيد.
14. براي شستن قارچ هرگز آن را در آب خيس نکنيد بلکه با کمک يک برس نرم قارچ را تميز و با دستمالي مرطوب پاک کنيد و بعد با آب (در حد يک آبکشي ساده) بشوييد.
15. براي اينکه برنج سفيد شود، مي توانيد چند قاشق غذاخوري ماست داخل ظرف برنج در حال جوش بريزيد.
16. اگر برنج بيش از حد جوش خورد، چند قاشق غذاخوري آبليمو به آن اضافه کنيد تا وا نرود.
17. اگر مي خواهيد سيب زميني هنگام پختن ترک نخورد، قبل از پختن کمي کره يا روغن روي آن بماليد.
18. براي ترد شدن کلم قرمز، مقداري آب داخل ظرف بريزيد و روي اجاق بگذاريد و ۲ قاشق غذاخوري سرکه به آن اضافه کنيد. کلم ها را خرد کنيد و داخل آب جوش و سرکه بريزيد. بعد از مدت کمي آنها را آبکش کنيد. اگر کلم خردشده را در ظرف فلزي بريزيد و چند دقيقه داخل فريزر قرار دهيد هم بسيار ترد خواهد شد.
19. براي سرخ شدن سريع تر پيازها، نصف قاشق چايخوري نمک به روغن درون تابه اضافه کنيد. با اين کار پيازها سريع تر سرخ مي شوند و طعم بهتري پيدا خواهندکرد.
20. به جاي شکستن تخم مرغ با لبه ظرف، از سطحي صاف استفاده کنيد. به اين ترتيب هرگز پوسته تخم مرغ وارد غذا نمي شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر