صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

"تره"سبزي پر فايده، ضد سرطان و غني از آنتي اکسيدان

تره فرنگي شباهت زيادي با پيازچه دارد و مانند سير و پياز از خانواده گياهي به نام Allium است، غني از فيبر و ويتامين است و ترکيبات گوگرد و آنتي اکسيدان‌هاي آن مي‌تواند در برابر برخي سرطان‌ها از بدن محافظت کند.

کد خبر: 5019

فارس/ تره فرنگي شباهت زيادي با پيازچه دارد و مانند سير و پياز از خانواده گياهي به نام Allium است، غني از فيبر و ويتامين است و ترکيبات گوگرد و آنتي اکسيدان‌هاي آن مي‌تواند در برابر برخي سرطان‌ها از بدن محافظت کند.
اين سبزي داراي خواص بيشماري است، از جمله کاهش کلسترول بد و افزايش کلسترول خوب خون، کاهش فشار خون و تثبيت آن، منگنز، ويتامين C، آهن، فولات، ويتامين B6، ويتامين A، منگنز، آهن، فولات و گوگرد است. 100 گرم تره فنرگي داراي 29 کالري است و غني از آب است. (90درصد)
تره فرنگي نقش مهمي در محافظت از بدن در مقابل سرطان دارد به ويژه معده و روده، کاهش کلسترول بد، و افزايش کلسترول خوب خون، کاهش فشار خون و تثبيت آن، پيشگيري از سرما خوردگي، تميز و قليايي کردن خون، اثر سودمند در برابر بيماري‌هاي قلبي و عروقي و مربوط به پيري دارد و ضدعفوني کننده، تقويت کننده حافظه، کاهش دهنده فشار خون، پخته آن ضد يبوست و بواسير است، باعث التيام عفونت مجاري تنفس و ورم گلو مي‌شود؛ ادرار آور است، خوردن اين سبزي بعد از غذا از ترش کردن جلوگيري مي‌کند.
افرادي که سوء هاضمه، کم خوني و رماتيسم دارند سوپ تره فرنگي بخورند، برگ اين سبزي به دليل داشتن مواد گوگردي ريه را ضد عفوني مي‌کند.
افرادي که به سيرها آلرژي دارند به احتمال زياد به تره فرنگي نيز ممکن است حساسيت داشته باشند؛ افرادي که از سنگ کليه رنج مي‌برند نيز توصيه نمي‌شود و عصاره اين سبزي سمي است و مصرف آن ممکن است موجب سردرد، تهوع و در موارد حاد مرگ شود.
اين سبزي طعم دهنده خوبي براي سوپ، ماهي، خوراک، پخت گوشت، انواع سس‌ها و کنار هر وعده غذايي است، سوپ و پلو تره فرنگي بسيار خوشمزه است و به رشد و سلامت کودکان کمک مي‌کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر