صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

فوت آشپزي/ توصيه هايي براي آشپزي با باربکيو

تميز کردن توري به طور منظم ضروري است، حتي بهتر است بعد از هر بار استفاده، اين کار را انجام دهيد زيرا باقي مانده هاي مواد خوراکي که به توري چسبيده اند، توده هاي متراکمي از هيدروکربورها هستند و مي‌توانند به مواد خوراکي تازه نيز منتقل شوند.

کد خبر: 4922

دو نفره/ تميز کردن توري به طور منظم ضروري است، حتي بهتر است بعد از هر بار استفاده، اين کار را انجام دهيد زيرا باقي مانده هاي مواد خوراکي که به توري چسبيده اند، توده هاي متراکمي از هيدروکربورها هستند و مي‌توانند به مواد خوراکي تازه نيز منتقل شوند.
_ براي رعايت بهداشت، از هر گونه تماس بين مواد خوراکي خام و خوراک هاي پخته شده، جلوگيري کنيد.
_ اگر از باربکيوهاي قديمي تر استفاده مي‌کنيد، توصيه مي‌شود زغال هاي مناسبي را انتخاب کنيد که فاقد مواد آلوده و آفت کش ها باشند.
_ از تنفس هواي گرم که توسط باربکيو توليد مي‌شود، خودداري کنيد زيرا حتي اگر بسيار ضعيف هم باشند، باز هم گازهاي دي اکسين در آنها وجود دارد. (منابع توليد دي اکسين براي مثال عبارتند از: احتراق چوب در شومينه، دود سيگار، و البته دود برخاسته از آتش در جنگل ها و آتش فشان ها).
_ مواد خوراکي را در فاصلۀ 10 سانتي متري از توري قرار دهيد :
پخت مواد غذايي در دمايي بين 300 تا 600 درجۀ سانتيگراد باعث رشد هيدروکربورهاي سرطان زا مي‌شود. بنابراين نپختن بيش از حد مواد خوراکي بسيار مهم است. تحقيقات در اين رابطه نشان داده اند که اگر گوشت را در فاصلۀ 10 سانتي متري از توري نگه داريد، اين هيدروکربورها به وجود نخواهند آمد. بنابراين توصيه مي‌شود که شعلۀ آتش را با يک لايۀ نازک از خاکستر بپوشانيد. به عبارت ديگر خوراکي ها بايد توسط گرماي توري پخته شوند نه در تماس با شعلۀ آتش.
_ استفاده از اين روش آشپزي يک تا دو بار در هفته بي خطر است. اگر توصيه هايي را که در ذيل به آنها اشاره مي‌کنيم، رعايت کنيد، مي‌توانيد اين تعداد دفعات را افزايش دهيد. بهتر است براي حفظ سلامتي تان، هنگام استفاده از باربکيو چربي کمتري مصرف کنيد!
براي تهيۀ يک غذاي لذيذ و سالم ...
_ حتماً مي‌دانيد که شعلۀ آتش توسط چربي هايي که از گوشت مي‌چکد برافروخته تر مي‌شود. براي کم کردن اين حالت، بهتر است از گوشت هاي بدون چربي (مثل گوشت مرغ، گوشت گوساله و ...) استفاده کنيد، يا حداقل چربي ها را براي اسيتک يا سيخ هاي کباب بگذاريد؛
_ براي نخوردن چربي بيش از حد، از ماليدن کره و روغن بر روي گوشت ها خودداري کنيد. بهتر است تکه هاي گوشت را با ترشي جات ملايم و يا سبزيجات معطر، مزه دار کنيد؛
_ به خوراکي هاي لذيذتان تنوع بدهيد :
مي‌توانيد محصولات دريايي يا سبزيجات را (که سرشار از ويتامين اند) هم روي باربکيو کباب کنيد، حتي مي‌توانيد به برشته کردن پنيرها هم فکر کنيد...
_ دسر را فراموش نکنيد :
سيخ هاي کوچک از ميوه هايي که خوب کبابي شده اند را با کمي عسل آغشته کنيد.
حواس تان به سوانح باشد!
پخت و پز با باربکيو به معناي ايجاد لحظاتي خوش و دلپذير در کنار دوستان يا اعضاي خانواده است، با اين حال اين لحظات خوش ممکن است به ناگاه تبديل به يک فاجعه بشوند! بله ممکن است. عدم رعايت اصول ضروري امنيتي، مي‌تواند باربکيو را به منبع حوادث ناگواري تبديل نمايد (سوختگي توسط شعله هاي آتش بسيار رايج است خصوصاً در بين بچه ها). براي همين خيلي مواظب باشيد تا لحظاتي که با خوشي شروع شده اند، به همان ترتيب به پايان برسند! با به کار بستن اين چند توصيه، باربکيو در شرايط مناسب امنيتي خواهد بود.
_ قبل از روشن کردن باربکيو، بررسي کنيد که به خوبي سر جايش محکم شده باشد (خصوصاً مدل هايي که بر روي يک ستون يا سه پايه سوار شده اند). يک باربکيوي متزلزل هر لحظه ممکن است واژگون شود يا حتي بر روي افرادي که اطرافش هستند بيفتد، به طور خلاصه، خطر اين نوع باربکيوها زياد است.
_ باربکيو را روي يک سطح صاف و محکم قرار دهيد، جايي که هم از مهمانان تان دور باشد و هم از بچه هاي تان؛ ضمناً بايد در فاصلۀ مناسبي از پرچين ها، خار و خاشاک، درختان و تمام چيزهاي قابل اشتعال ديگر (مثل روزنامه، دستمال کاغذي، جعبه کبريت و...) قرار داشته باشد: براي اطمينان خاطر، يک کپسول آتش نشاني و يا يک سطل آب نزديک تان باشد.
_ حواس تان باشد که بچه ها اطراف باربکيو بازي نکنند؛ از دور به آنها نشان بدهيد که باربکيو چه قدر داغ است (حيوانات خانگي را هم از باربکيو دور نگه داريد).
_ براي تقويت شعله هاي ضعيف از هيچ مايع قابل اشتعالي (مانند الکل قابل اشتعال) استفاده نکنيد.
وسايلي مانند يک بشقاب بزرگ براي نگه داري گوشت هاي پخته شده، انبر، دستکش هاي آشپزي، تخته برش، يک چاقوي خوب، و يک چنگال بزرگ دم دست تان داشته باشيد.
_ براي آشپزي از پوشيدن لباس هايي از جنس فيبرهاي ترکيبي يا لباس هاي آستين بلند خودداري کنيد.
حواستان به نوک سيخ هاي کباب باشد، آنها مي‌توانند سوزاننده باشند.
_ براي خاموش کردن آتش، ابتدا ذغال ها را پهن کنيد، سپس روي آنها آب بريزيد و در نهايت آنها را تا حد ممکن دور از خود قرار دهيد.
_ تا باربکيوي تان به طور کامل خاموش نشده، آن را جابه‌جا نکنيد.
_ به طور کلي، هيچ وقت بعد از استفاده از باربکيو، آن را چندين ساعت بدون مراقبت رها نکنيد و مدام حواستان به آن باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر