صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

خوراکي هاي پيرکننده و جوان ساز را بشناسيد

براي آنکه جوان و شاداب بمانيد، اين خوراکي ها را از سبد غذايي تان بيرون کنيد.

کد خبر: 4860

برترين ها/ براي آنکه جوان و شاداب بمانيد، اين خوراکي ها را از سبد غذايي تان بيرون کنيد.

1- سرخ کردني ها
طعم يک پاکت سيب زميني سرخ کرده و کمي سس کچاپ خنک، طعمي نيست که به راحتي بتوان از کنار آن گذشت. اما هر خوراکي اي که سرخ شده باشد حاوي بالاترين مقدار مواد التهابي است. از سوي ديگر بايد از مصرف هر خوراکي حاوي اسيدهاي چربي «ترانس» خودداري کنيد؛ به اين دليل که باعث افزايش ميزان کلسترول بد و کاهش ميزان کلسترول خوب مي شود.
برچسب اطلاعات مواد غذايي را بخوانيد و هر خوراکي حاوي روغن جامد يا روغن هاي گياهي هيدروژنه شده را نخريد.

2- شيريني ها
خانم ها بيش از آقايان علاقه مند به مصرف شيريني هستند. اما اين خوراکي ها نيز حاوي ترکيب هاي محرک بوده و روند پيري سلول ها را تسريع مي کند. دليل آن نيز شکر و چربي غيرطبيعي موجود در آنهاست. اين ترکيب ها عامل اصطلاحا ريزش پوست هستند.

3- فرآوري شده
هات داگ، انواع سوسيس و کالباس، گوشت هاي نمک سود و هر غذاي فرآوري شده به دليل نمک و نگه دارنده هاي زيادي که دارد، عاملي براي تسريع روند پيري سلول ها به ويژه سلول هاي پوست است.
شاخص ترين ترکيب مضر اين خوراکي ها «نيترات» است. اين ماده زمينه ساز ابتلا به سرطان است.

4- گوشت چرب
يکي ديگر از عوامل پيري سلول هاي بدن مصرف گوشت هاي چرب است. گوشت گوسفند پرچرب، گوشت بعضي پرندگان و حيوانات ديگر چربي زياد، به ويژه چربي اشباع دارند.
بنابراين باعث تجمع چربي در بدن و تسريع روند پيري سلول ها مي شود. اين تاثير منفي به خوبي روي پوست ديده مي شود. بنابراين بهتر است گوشت سينه مرغ، بوقلمون و گوشت گوساله را جايگزين گوشت گوسفند کنيد.

اين خوارکي ها را وارد سبد غذايي روزانه تان کنيد تا سلامت بمانيد.

1- خانواده کلم ها
خانواده کلم ها به ويژه کلم بروکلي حاوي ويتامين هاي خانواده B، ويتامين C و ويتامين A هستند.
ويتامين C و A هردو خاصيت آنتي اکسيداني دارند. به همين دليل روند پيري سلول ها را به تعويق مي اندازند. اين ويژگي در اسفناج و آنديو هم ديده مي شود.

2- گوجه فرنگي
گوجه فرنگي حاوي ويتامين C و آنتي اکسيدان ليکوپن است.اين آنتي اکسيدان ها روند پيري سلول ها را به تعويق انداخته و مانع از پيري به ويژه پيري پوست مي شوند. اين ويژگي در گريپ فروت، پرتقال و نارنگي هم وجود دارد.

3- سالمون
اغلب ماهي ها داراي خاصيت ضدالتهابي هستند. دليل آن نيز اسيد چرب امگا سه موجود در آنهاست. اما ميزان اين اسيد چرب در ماهي سالمون که نوعي ماهي روغني است، بيشتر است. آنها را بايد بخارپز مصرف کنيد تا اثرشان از بين نرود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر