صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

روغني که هرگز نبايد استفاده کنيد

انواع گوشت‌ها حتي نوع لخم آنها نيز حدود 18 درصد حاوي چربي‌ اشباع هستند به صورت نامرئي در آنها موجود است که مصرف اين چربي‌ها به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود.

کد خبر: 4762

باشگاه خبرنگاران/ انواع گوشت‌ها حتي نوع لخم آنها نيز حدود 18 درصد حاوي چربي‌ اشباع هستند به صورت نامرئي در آنها موجود است که مصرف اين چربي‌ها به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود.
دکتر پروين ميرميران، متخصص تغذيه اظهار داشت: چربي‌هاي اشباع شده چون دمبه‌هاي آب کرده قديمي به دليل نداشتن باند مضاعف تا حدودي از مقاومت بالا برخوردار هستند.
وي ادامه داد: گوشت‌ها نظير گوشت گوسفند و گوساله حتي نوع لخم آنها نيز حدود 18 درصد حاوي چربي‌ اشباع هستند که همان نوع چربي دمبه بوده و به صورت نامرئي در آنها موجود است.
مصرف اين چربي‌ها به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود اگر 30 درصد کل رژيم فرد از چربي باشد، کمتر از 10 درصد از اين ميزان مي‌تواند از چربي اشباع باشد که ميزان لازم آن به صورت ناخواسته از طريق لبنيات، شير، ماست، کشک، پنير و انواع گوشت‌ها به صورت روزانه تأمين مي‌گردد.
اين دکتر تغذيه خاطرنشان کرد: سينه مرغ نيز از درصد بالايي چربي برخوردار است که اگر جوشانده شده و در يخچال قرار دهيد به راحتي مي‌توانيد شاهد چربي بسته شده بر روي آن باشيد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر