صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

غذاي اصلي/ «لازانيا» تک نفره درست کنيد

کد خبر: 4576

آشپز آنلاين/ چي لازم دارم:
لازانيا : 8 ورقه
سينه مرغ : 200 گرم يا نصف يک عدد
قارچ : 4 عدد
پيازکوچک : يک عدد
گوجه فرنگي : يک عدد
پنير مازارلا و يا پنير پيتزا رنده شده : 6 قاشق غذاخوري
سس گوجه فرنگي : 4 قاشق غذا خوري
نمک ، فلفل ، پودر سير و آويشن : به ميزان دلخواه


چطور بپزم:
در يک ظرف بزرگ به اندازه اي که ورقه هاي لازانيا در يک رديف شناور باشند آب جوش بريزيد .
ورقه هاي لازانيا را داخل آن قرار دهيد تا بمدت 12 تا 15 دقيقه نرم شوند لازم نيست ظرف را روي شعله قرار دهيد.
پياز و گوشت مرغ و قارچ ها را به ترتيب خرد کرده و تفت دهيد و نمک ، فلفل و پودرسير را اضافه کنيد و بگذاريد 7 تا 10 دقيقه کاملا جا بيفتد .
در يک ماهيتابه گوجه فرنگي حلقه حلقه شده را با کمي روغن تفت دهيد و سس گوجه فرنگي را اضافه کنيد. سس را کاملا مخلوط کرده و داخل ظرف ديگري بريزيد .
ورقه هاي لازانيا را از آب خارج کرده و روي تخته کار بگذاريد. مقداري از مخلوط مرغ را روي لازانيا گذاشته و با مقداري پنير رنده شده بصورت لوله اي رول کنيد .
اضافه ورقه اي لازانيا را جدا کرده و کنار بگذاريد ( اگر ورقه ها بزرگ هستند قبل از رول کردن آنرا به دو قسمت تقسيم کنيد ) .
رول هاي لازانيا را داخل تابه اي که از قبل داغ شده است از طرفي که رول را بسته ايد بمدت 5/1 دقيقه براي هر رو سرخ کنيد ، سس را اضافه کنيد و حرارت را کم و با در بسته 10 دقيقه ديگر به پخت ادامه دهيد تا غذا حاضر شود .
نکته 1 : اگر مي خواهيد در اين غذا مقدار چربي را کاهش دهيد بجاي پنير پيتزا از تخم مرغ پخته و رنده شده همراه با گشنيز خرد شده استفاده کنيد که طعم متفاوت و خوش طعمي دارد.
نکته 2 : در اين روش بهتر است ورقه هاي لازانيا را کمي سفت تر و فقط به اندازه اي که بصورت رول در آيند از آب جوش خارج کنيد زيرا در مراحل بعدي بخوبي پخته و نرم مي شوند .

نظرات بینندگان

ارسال نظر