صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

بارداري/ مصرف کدام فرآورده هاي دامي به هنگام «بارداري» ممنوع است؟

زنان طي دوران بارداري بايد بهداشت مواد غذايي را رعايت کنند و تحت نظارت پزشک اسيدفوليک مصرف کنند اما بايد دقت داشته باشند از مصرف دل، جگر و قلوه به شدت اجتناب کنند و يا آن را به حداقل برسانند.

کد خبر: 4390

دکتر سلام/ اين فرآورده هاي حيواني براي مادرو جنين بسيار خطرناک و مضراند و مصرف آنها دردوران بارداري ممنوع است چون باعث اختلال منجر به سقط در بارداري مي شود
يک متخصص تغذيه و رژيم غذايي گفت: زنان طي دوران بارداري بايد بهداشت مواد غذايي را رعايت کنند و تحت نظارت پزشک اسيدفوليک مصرف کنند اما بايد دقت داشته باشند از مصرف دل، جگر و قلوه به شدت اجتناب کنند و يا آن را به حداقل برسانند.
دکتر کوروش جعفريان با بيان اينکه زنان در دوران بارداري به علت کاهش قدرت سيستم ايمني بدن بايد برخي نکات را بيشتر مورد توجه قرار دهند گفت: بارداري و تحمل جنين منجر به ضعف سيستم ايمني در زنان باردار مي‌شود که اگر اين افراد در معرض آلودگي‌هاي غذايي قرار بگيرند مستعد ابتلا به بسياري از بيماري‌ها مي‌شوند بنابراين به اين افراد توصيه مي‌شود بهداشت مواد غذايي را در مراحل تهيه، طبخ و مصرف به شدت رعايت کنند.
وي افزود: براي مثال به اين افراد توصيه مي‌شود مواد غذايي از قبيل دل، جگر، قلوه و گوشت‌‌هاي ضخيم که مغزپخت نمي‌شوند را مصرف نکنند زيرا ممکن است ميکروب‌هاي را به همراه داشته باشند که به علت قرار نگرفتن در معرض حرارت زنده باقي بمانند و وارد بدن فرد شوند.
اين متخصص تغذيه و رژيم غذايي با بيان اينکه به تمام مادران توصيه مي‌شود 3 ماه قبل و 3 ماه ابتدايي دوران بارداري مکمل‌هاي اسيدفوليک را مصرف کنند عنوان کرد: اسيدفوليک بايد به مقدار مجاز مصرف شود و براي اطمينان از اينکه جذب بدن مادر شده است توصيه مي‌شود آن را به صورت مکمل(قرص اسيد فوليک) و تحت نظارت پزشک مصرف کنند.
به گفته وي؛ مصرف اسيدفوليک مانع از نقص تکاملي لوله‌هاي عصبي در جنين مي‌شود.
جعفريان در ادامه يادآور شد: اسيدفوليک به مقدار فراوان در موادي از قبيل سبزيجات، ميوه‌ها، حبوبات، لبنيات و …يافت مي‌شود.
اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در بخش ديگري از سخنانش گفت: مادران باردار بايد توجه داشته باشند مصرف بيش از مقدار ويتامين A براي آنها بسيار مضر است و حتما بايد مواد غذايي حاوي اين ويتامين و يا مکمل‌‌هاي آن را تحت نظارت پزشک مصرف کنند.
وي افزود: متاسفانه از گذشته به مادران باردار توصيه مي‌شود براي دريافت ويتامين A طي دوران بارداري به خصوص در ماه‌هاي اول به مقدار فراوان دل و جگر مصرف کنند اما متخصصان تغذيه بر اين باور هستند مصرف اينگونه مواد و دريافت اين ويتامين به مقدار فراوان به هيچ عنوان براي مادران باردار مناسب نيست و مي‌تواند سلامت آنها را به خطر بيندازد.
جعفريان با بيان اينکه حدود 30 درصد از مادران باردار دچار فقرآهن هستند گفت: اين افراد بايد توجه داشته باشند به درمان خودسرانه نپردازند و حتمت با نظارت متخصص تغذيه و يا زنان و زايمان رژيم غذايي خود را پيروي کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر