صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

چهار گروه که بهتر است آجيل نخورند

عماد معصومي متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: دانه‌هايي مانند آجيل، زيتون، ذرت، پنبه‌دانه، دانه‌کتان و لوبيا و سويا داراي مقدار بالايي چربي‌هاي غيراشباع هستند که مصرف آنها براي سلامتي مفيد است.

کد خبر: 4375

باشگاه خبرنگاران/ عماد معصومي متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: دانه‌هايي مانند آجيل، زيتون، ذرت، پنبه‌دانه، دانه‌کتان و لوبيا و سويا داراي مقدار بالايي چربي‌هاي غيراشباع هستند که مصرف آنها براي سلامتي مفيد است.

وي افزود: اگرچه آجيل داراي خاصيت‌هاي زيادي است، اما برخي از افراد به دليل شرايط خود بهتر است که از خوردن اين ماده پرهيز کنند.

معصومي، با بيان اينکه مبتلايان به ديابت اولين گروهي هستند که بهتر است آجيل نخورند، تصريح کرد: افرادي که داراي چربي خون بالا به ويژه کلسترول بالا هستند، نيز از خوردن آجيل پرهيز کنند.

وي يادآور شد: دو گروه ديگر شامل افرادي هستند که انرژي زيادي از مواد غذايي دريافت مي‌کنند و اين انرژي از حد نيازشان بيشتر است و همچنين افرادي که در پي کاهش وزن خود هستند.

معصومي، خاطرنشان کرد: چربي‌ها فشرده‌ترين منبع انرژي هستند و چهار گروهي که به آنها اشاره شد، بايد از مصرف چربي زياد و مواد مغذي که حاوي چربي بالايي هستند مانند آجيل، خودداري کنند.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر