صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

چه تنقلاتي خطر بيماري‌هاي مزمن را کاهش مي‌دهند؟

عماد معصومي متخصص تغذيه و رژيم درماني اظهار داشت: برخي از تنقلات حاوي مواد مغذي هستند که مصرف آنها خطر بسياري از بيماري‌ها را کاهش داده و بسياري از تنظيمات و عملکردهاي بدن را بهبود مي‌بخشد.

کد خبر: 4348

باشگاه خبرنگاران/ عماد معصومي متخصص تغذيه و رژيم درماني اظهار داشت: برخي از تنقلات حاوي مواد مغذي هستند که مصرف آنها خطر بسياري از بيماري‌ها را کاهش داده و بسياري از تنظيمات و عملکردهاي بدن را بهبود مي‌بخشد.

وي گفت: مصرف برخي از تنقلات، مي‌تواند خطر بيماري‌هاي مزمن و غيرواگير نظير بيماري‌هاي قلبي و عروقي و کلسترول و فشارخون بالا را تا حد قابل ملاحظه‌اي کاهش دهد.

معصومي، با بيان اينکه گردو، پسته، بادام، بادام‌زميني، آجيل، فندق و برخي ديگر از مغزها تأثيرات خوبي در کاهش خطر بيماري‌هاي مزمن و عفوني دارند، تأکيد کرد: اين گروه از مواد حاوي مقادير بالايي از پروتئين، آهن، روي، کلسيم، پتاسيم و بسياري ديگر از ريزمغذي‌ها و مواد معدني هستند.

وي افزود: تنقلاتي همچون آجيل، فندق، بادام، گردو، بادام، پسته و بادام‌زميني مي‌توانند تأثيرات مفيدي بر روي سيستم ايمني بدن داشته باشند.

معصومي گفت: بسياري از مشکلات استخواني و مفصلي و التهابات بدن نيز با مصرف مواد مغذي فوق از جمله گردو و آجيل برطرف مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر