صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

ميز اردور/ «پنکيک» مخملي سرخ دسري زمستاني

کد خبر: 4335

برترين ها/ براي 7 عدد پنکيک
کالري هر عدد پنکيک: 180کيلوکالري
چي لازم داريم؟
آرد جوي دوسر: نصف پيمانه + دو قاشق سوپ‌خوري
پودر بادام: يک‌چهارم پيمانه
آرد برنج: يک‌چهارم پيمانه
پودر کاکائو (بدون شيريني): يک قاشق سوپ‌خوري
بيکينگ پودر: يک قاشق چاي‌خوري
نمک: يک‌چهارم قاشق چاي‌خوري
تخم‌مرغ: دو عدد
شير بادام (شيرين نشده): نصف پيمانه
پوره لبو: سه‌پنجم قاشق سوپ‌خوري (روش تهيه پوره در ريسوتو لبو گفته شد)
شربت افرا: سه قاشق سوپ‌خوري
سس سيب (بدون شيريني): دو قاشق سوپ‌خوري
روغن: يک قاشق سوپ‌خوري
عصاره وانيل: يک و نيم قاشق سوپ‌خوري
روغن نارگيل: مقداري براي تابه
چطور بپزم؟
1. در يک کاسه بزرگ آرد جوي دو سر،آرد برنج، نمک، پودر کاکائو، پودر بادام و بيکينگ پودر را مخلوط کنيد. ساير مواد باقي‌مانده را هم در کاسه ديگري خوب هم بزنيد.
2. حالا ترکيب مواد خشک را با ترکيب مواد‌ تر توسط يک قاشق بزرگ حسابي مخلوط کنيد و اجازه دهيد خمير به‌دست آمده 10دقيقه استراحت کند. حالا يک تابه بزرگ را روي حرارت متوسط گرم کرده و خوب چربش کنيد.
3. يک‌چهارم پيمانه از خمير را در تابه ريخته و با کمک يک کاردک يا قاشق خمير را با حرکتي چرخشي به اندازه 12سانتي‌متر باز کنيد.
4. بعد از دو، سه دقيقه خواهيد ديد که روي پنکيک‌ها پر از حباب شده؛ حالا بايد روي ديگرشان را يک تا سه دقيقه بپزيد تا رنگ‌شان قهوه‌اي طلايي شود. يادتان باشد تابه را زيادي شلوغ نکنيد که جاي مانور داشته باشيد و از زيادي داغ کردن تابه بپرهيزيد؛ کافي است پنکيک‌ها خوب پخته شوند.
5. پنکيک‌ها را داغ سرو کنيد، مي‌توانيد اجازه دهيد پنکيک‌ها خنک شده، خوب بپيچيدشان و دو، سه روز در يخچال نگهداري کنيد

.
روش تهيه سس سيب:
1. نيم کيلوگرم سيب بدون پوست و هسته و خرد شده را همراه با دو برش باريک پوست ليموترش، نصف قاشق غذاخوري آبليمو، يک عدد چوب دارچين، 15گرم شکر قهوه‌اي، 60 ميلي‌ليتر آب و کمي نمک داخل قابلمه به جوش آوريد و سپس براي 20تا 30 دقيقه با حرارت ملايم مواد را بپزيد.
2. حالا چوب دارچين و پوست ليمو را خارج کرده و مواد را خوب هم بزنيد تا مخلوطي پوره‌مانند به‌دست آيد. اين سس را يک هفته در يخچال و يک ماه در فريزر مي‌توانيد نگه داريد.
فوت کوزه‌گري: اگر مي‌خواهيد پنکيک نازک‌تري داشته باشيد، مقدار شير اضافه شده به خمير را يکي، دو قاشق سوپ‌خوري بيشتر کنيد و آنقدر هم بزنيد تا حسابي مخلوط و غيرقابل تفکيک شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر