صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

ده ماده غذايي که زنان بايد مصرف کنند

آيا مي‌دانيد کدام ماده غذايي سرشار از ويتامين‌ها، مواد معدني و آنتي‌اکسيدان‌ها است؟ تمام مواد غذايي مشابه يکديگر نيستند، اما براي داشتن سبک زندگي سالم افراد بايد مواد غذايي خوب را در رژيم غذايي خود بگنجانند. به نقل از لايف اسکيريپ، محققان استراليايي 10 ماده غذايي مفيد براي زنان را معرفي کردند

کد خبر: 4312

سلامت نيوز/ آيا مي‌دانيد کدام ماده غذايي سرشار از ويتامين‌ها، مواد معدني و آنتي‌اکسيدان‌ها است؟ تمام مواد غذايي مشابه يکديگر نيستند، اما براي داشتن سبک زندگي سالم افراد بايد مواد غذايي خوب را در رژيم غذايي خود بگنجانند.
به نقل از لايف اسکيريپ، محققان استراليايي 10 ماده غذايي مفيد براي زنان را معرفي کردند.

کلم بروکلي
بروکلي ممکن است ماده غذايي دلخواهي براي افراد نباشد، اما مطمئن باشيد ماده غذايي سالمي است. در تحقيقات مشخص شده است مانند ديگر سبزي‌ها با سرطان مبارزه مي‌کند. ديگر سبزي‌ها مشابه کلم بروکلي، گل‌کلم و کلم بروکسل هستند.

چغندر
بر اساس تحقيقات انجام‌شده آب چغندر با کاهش فشارخون مرتبط است. چغندر حاوي پتاسيم، فولات و خواص ضدالتهابي است.

زردچوبه
زردچوبه ادويه‌اي است که در غذاهاي هندي بسيار فراوان است. اين ادويه متعلق به خانواده زنجبيل و با درمان التهاب، مشکلات گوارشي، ورم مفاصل و حتي بيماري آلزايمر مرتبط است.

ساردين
ساردين منبع مناسب و ارزان‌قيمتي از روغن ماهي، ويتامين D و کلسيم است. همچنين اين ماهي حاوي سلنيوم است آنتي‌اکسيداني که موجب افزايش ايمني بدن مي‌شود.


کلم پيچ
کلم با سرطان مبارزه مي‌کند. اين سبزي از خانواده بروکلي است و موجب کاهش کلسترول و خطر حمله قلبي مي‌شود. همچنين حاوي ويتامين A، ويتامين C، کلسيم و کارتنوئيد است.

زغال‌اخته
اين ميوه حاوي آنتي‌اکسيدان فراوان و ضدالتهاب است و موجب کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي، ديابت و التهاب مفاصل مي‌شود. اين ميوه موجب سلامت مغز نيز مي‌شود.

لوبيا سياه
لوبيا سياه حاوي مواد معدني، فولات، منيزيم، آهن، فيبرهاي اشباع‌شده، فلانوئيدها و مواد شيميايي که با سرطان مقابله مي‌کنند است.

گيلاس
معمولاً گيلاس را به‌صورت تازه، کمپوت و منجمد شده استفاده مي‌کنند. اين ميوه و نوع ترش آن با التهاب مقابله و به کنترل درد کمک مي‌کند.

بادام
بادام آجيل سالمي براي مصرف و حاوي پروبيوتيک است که به هضم غذا کمک کرده و کلسترول را کاهش مي‌دهد.

گياه کينوآ
حاوي 9 اسيد آمينه است که ماهيچه‌ها و اندام‌هاي داخلي بدن را مي‌سازد. بدون اسيدآمينه‌ها بدن ما از بين مي‌رود. کينوآ حاوي آنتي‌اکسيدان، ويتامين‌ها و مواد معدني است

نظرات بینندگان

ارسال نظر