صفحه نخست >> تغذیه / آشپزی تعداد نظرات: 0

«چاي» و «قهوه» آکنه را تشديد مي کنند

مصرف بيش از حد چاي، قهوه، مطالعه ي شديد همراه با خستگي و عادت به نشستن که به سوء هاضمه و ناتواني عمومي منتهي مي شود، از عوامل بروز آکنه هستند.

کد خبر: 3965

خبر خون/ مصرف بيش از حد چاي، قهوه، مطالعه ي شديد همراه با خستگي و عادت به نشستن که به سوء هاضمه و ناتواني عمومي منتهي مي شود، از عوامل بروز آکنه هستند.
با اشاره به اينکه تمام انواع آکنه ريشه در عادات غلط تغذيه اي دارند، گفت: نامنظم بودن ساعات غذاخوردن، غذاي نامناسب، استفاده مفرط از نشاسته و قند و مصرف بيش از حد خوراکي هاي چرب زمينه ساز بروز آکنه است.
وي يبوست مزمن را از ديگر از علل اصلي ايجاد آکنه عنوان کرد و گفت: در صورتي که روده ها به صورتي مناسب حرکت نداشته باشند، مواد زائد با سرعتي که بايد دفع نمي شوند و در جريان خون مواد سمي انبار مي شود. کوشش بيش از حد پوست در دفع مواد زايد اضافي سبب بروز آکنه و ساير اشکال بيماري هاي پوستي مي شود.
مهرگان يادآور شد: يک علت مهم ديگر آکنه، حالت از بين رفتن شادابي و زنده بودن سلول هاي پوست است که از عادات غيربهداشتي حاصل مي شود.
مهرگان در پايان گفت: درمان آکنه با تجويز پماد يا کرم شدني نيست. استفاده از اين داروها تنها به فرونشاني موقتي عمل غدد چربي مي انجامد. درمان طبيعي آکنه در مراحل اوليه، رعايت رژيم غذايي مناسب و نوشيدن آب به ميزان لازم به صورت مصرف انواع ميوه ها و سبزيجات است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر