صفحه نخست >> تغذیه؛آشپزی،مواد غذایی،خواص،مضرات تعداد نظرات: 0

پیراشکی گوشت خوشمزه با خمیر آماده مخصوص خونواده

پیراشکی گوشت خوشمزه با خمیر آماده مخصوص خونواده

کد خبر: 71912

پودر خمیر مایه را در نصف استکان آب ولرم خوب حل می ‌کنیم و می ‌گذاریم خمیرمایه نیم ‌ساعت بماند. سپس در ظرفی آرد را ریخته و تخم مرغ‌ ها و خمیر مایه و نمک را مخلوط کرده و هم می‌ زنیم... پیراشکی گوشت ,طرز تهیه پیراشکی گوشت ,روش تهیه پیراشکی گوشت ,[categoriy]

پیراشکی گوشت ,طرز تهیه پیراشکی گوشت ,روش تهیه پیراشکی گوشت ,طرز پخت پیراشکی گوشت ,آموزش پخت پیراشکی گوشت ,مواد لازم برای پیراشکی گوشت ,پیراشکی گوشت خوشمزه ,دستور پخت پیراشکی گوشت ,زمان پخت پیراشکی گوشت ,آموزش آشپزی ,آشپزی ,غذا با گوشت چرخ کرده

 

 

 

مواد لازم برای

آشپزی

برای 30 عدد پیراشکی:
گوشت چرخ کرده                                250 گرم

قارچ                                            نیم کیلو

زرشک                                دو قاشق غذاخوری

پیاز داغ                               سه قاشق غذاخوری

رُب                                    دو قاشق غذاخوری

خمیر آماده پیراشکی                     دو بسته (30 عدد)

نمک و فلفل و زردچوبه                      به مقدار لازم

آویشن و جعفری خشک                               کمی پیراشکی گوشت ,طرز تهیه پیراشکی گوشت ,روش تهیه پیراشکی گوشت ,[categoriy]

طرز تهیه:
گوشت را با پیازداغ مخلوط کرده و تفت می ‌دهیم و سپس نمک و زردچوبه و فلفل و رب را به آن اضافه کرده و هم می‌ زنیم. نصف استکان آب روی گوشت چرخ کرده می‌ ریزیم و با حرارت کم می ‌گذاریم گوشت پخته و ملایم شود. قارچ را شسته و خرد کرده و در ظرف دیگری می‌ ریزیم.

به آن نمک و روغن و چند قطره آب ‌لیمو اضافه کرده با حرارت زیاد می ‌گذاریم تا بپزد. قارچ آب می ‌اندازد باید حتما با حرارت زیاد آن ‌را آماده کنید. سپس قارچ و زرشک و جعفری و آویشن را هم به مخلوط گوشت چرخ کرده اضافه می کنیم. بعد از این ‌که آب گوشت چرخ کرده کاملا کشیده شد، مایه ی پیراشکی آماده است(مثل مایه ماکارونی می ‌شود.)

خمیر پیراشکی را از نایلون خارج کرده و از مایه گوشتی یک قاشق غذاخوری پر وسط خمیر می ‌گذاریم و دو طرف خمیر را روی هم می ‌آوریم و کناره ‌های خمیر را با انگشت چین می ‌دهیم. بعد پیراشکی ‌ها را در روغن سرخ می‌ کنیم. این پیراشکی بسیار راحت و سریع آماده می ‌شود.

 

اگر خمیرآماده در دسترس ندارید به روش زیر عمل کنید:
 

مواد لازم برای

آشپزی 

برای خمیر پیراشکی:
آرد                                            دو لیوان

پودر خمیر مایه                      یک قاشق غذاخوری

روغن جامد                           دو قاشق غذاخوری

تخم مرغ                                         دوعدد

نمک                             یک قاشق چای‌ خوری پیراشکی گوشت ,طرز تهیه پیراشکی گوشت ,روش تهیه پیراشکی گوشت ,[categoriy] طرز تهیه خمیر پیراشکی:
پودر خمیر مایه را در نصف استکان آب ولرم خوب حل می ‌کنیم و می ‌گذاریم خمیرمایه نیم ‌ساعت بماند. سپس در ظرفی آرد را ریخته و تخم مرغ‌ ها و خمیر مایه و نمک را مخلوط کرده و هم می‌ زنیم. بعد روغن را هم به آن اضافه می ‌کنیم و خوب مخلوط می ‌کنیم تا خمیر لطیفی به دست بیاید و به دست نچسبد. اگر خمیر کمی شل بود و به دست می‌ چسبید کمی آرد به آن اضافه می ‌کنیم ولی آرد نباید آن قدر زیاد باشد که خمیر خشک و شکننده شود. خمیر را مدت یک‌ ساعت در جای گرمی می ‌گذاریم تا ور بیاید(خمیر بعد از ور آمدن کاملا پف می کند و پوک است).


 

 
برچسب ها :
طرز تهیه پیراشکی گوشت
.
روش تهیه پیراشکی گوشت
.
طرز پخت پیراشکی گوشت
.
آموزش پخت پیراشکی گوشت
.
مواد لازم برای پیراشکی گوشت
.
پیراشکی گوشت خوشمزه
.
دستور پخت پیراشکی گوشت
.
زمان پخت پیراشکی گوشت
.
آموزش آشپزی
.
آشپزی
.
غذا با گوشت چرخ کرده
.
 
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر