صفحه نخست >> تغذیه؛آشپزی،مواد غذایی،خواص،مضرات تعداد نظرات: 0

خورش کرفس، روش درست کردن پخت خورشت کرفس

خورش کرفس، روش درست کردن پخت خورشت کرفس

خورش کرفس یکی از خورش های اصیل ایرانی است که از گوشت خرد شده ران گوسفند یا گوساله، کرفس، نعنا و جعفری تهیه می شود. خورش کرفس یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی است که به عنوان غذایی بسیار خوشمزه و عامه پسند در میهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به طرز تهیه این خورشت خوشمزه می پردازیم. با ما همراه باشید.

کد خبر: 71858

خورش کرفس یکی از خورش های اصیل ایرانی است که از گوشت خرد شده ران گوسفند یا گوساله، کرفس، نعنا و جعفری تهیه می شود. خورش کرفس یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی است که به عنوان غذایی بسیار خوشمزه و عامه پسند در میهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به طرز تهیه این خورشت خوشمزه می پردازیم. با ما همراه باشید.

دستور طبخ خورش کرفس

حال که در قسمت مقالات سلامت به فوائد کرفس پی بردید می توانید به سادگی کرفس را در سبزی خرد کن به میزان لازم خرد نموده و با کرفس های خردشده یه غذای لذیذ برای خانواده طبخ نمایید .

خورشت کرفس,طرز تهیه خورش کرفس,طرز تهیه خورش کرفس با مرغ

خورشت کرفس,طرز تهیه خورش کرفس,طرز تهیه خورش کرفس با مرغ,طرز تهیه خورش کرفس با گوشت,طرز پخت خورش کرفس,طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا,خورش کرفس,آموزش پخت خورش کرفس,طرز تهیه خورشت کرفس,انواع خورش,انواع خورشت,انواع قلیه

طزر تهیه خورش کرفس

مواد لازم:
روغن مایع= 100 گرم
پیاز= یک عدد (150 گرم(
گوشت گوسفند= 350 گرم
زردچوبه= 1 قاشق چایخوری
فلفل= 2/1 قاشق چایخوری
رب گوجه فرنگی= 1 قاشق چایخوری
چاشنی خورشت مگی= یک بسته
آب= یک لیتر
کرفس پاک کرده= 450 گرم
سبزی (نعناع، جعفری و برگ کرفس)=150 گرم
نمک= 1 قاشق چایخوری
آبغوره= 2/1 پیمانه (70 میلی لیتر (
طرز تهیه:
1روغن را حرارت داده و پیاز ریز خرد شده را در روغن تفت دهید تا طلایی شود. 2 گوشت را به قطعات متوسط برش داده و با پیاز 5 دقیقه تف دهید. زردچوبه، فلفل و رب گوجه فرنگی را اضافه کنید. چاشنی خورشت مگی را اضافه کنید. آب را افزوده و 2-1 ساعت حرارت دهید. کرفس را شسته و به قطعات بزرگ برش دهید. سبزی را شسته، آبکش کرده و به قطعات بسیار ریز خرد کنید. کرفس و سبزی را در روغن 6-5 دقیقه تفت دهید و به بقیه مواد اضافه کنید. خورشت را بچشید و در صورت نیاز نمک اضافه کنید. آبغوره را اضافه کنید. اجازه دهید خورشت بجوشد تا به خوبی جا بیافتد.

امیدواریم با تهیه این غذای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

برچسب ها :
طرز تهیه خورش کرفس
.
طرز تهیه خورش کرفس با مرغ
.
طرز تهیه خورش کرفس با گوشت
.
طرز پخت خورش کرفس
.
طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا
.
خورش کرفس
.
آموزش پخت خورش کرفس
.
طرز تهیه خورشت کرفس
.
انواع خورش
.
انواع خورشت
.
انواع قلیه
.

نظرات بینندگان

ارسال نظر