صفحه نخست >> تغذیه؛آشپزی،مواد غذایی،خواص،مضرات تعداد نظرات: 0

خورش مرغ و آلو بخارا مجلسی و روش درست کردن

طرز تهیه : 3-4 قاشق روغن در قابلمه روی شعله ی ملایم داغ کنید و مرغ را 10-12 دقیقه در آن تفت دهید تا رویه آن طلایی شود . مرغ را با قاشق سوراخ دار بردارید و کنار بگذارید . پیاز را در روغن باقی مانده بریزید و تفت بدهید تا کمی رنگ بگیرد . آلو را اضافه کنید و 5-6 دقیقه بچرخانید . زردچوبه یا زعفران ( حل شده در اندکی آب داغ) را با اندکی نمک و فلفل اضافه کنید و یک چرخ بدهید . یک پیمانه آب بریزید و به جوش بیاورید . مرغ را به قابلمه برگردانید ،شعله را کم کنید ، در قابلمه را ببندید و مرغ را 30-35 دقیقه بپزید تا به روغن بنشیند . این خورش باید کم آب و روغن دار باشد ؛ اگر در پایان پخت آب دار بود ، در قابلمه را باز بگذارید و شعله ر ا اندکی زیاد کنید تا مرغ به روغن بنشیند . سیمرغ

کد خبر: 71843

 


 خورش مرغ و آلو  ,طرز تهیه خورش مرغ و آلو  ,روش تهیه خورش مرغ و آلو  ,[categoriy]

خورش مرغ و آلو ,طرز تهیه خورش مرغ و آلو ,روش تهیه خورش مرغ و آلو ,طرز پخت خورش مرغ و آلو ,آموزش پخت خورش مرغ و آلو ,مواد لازم برای خورش مرغ و آلو ,خورش مرغ و آلو خوشمزه ,دستور پخت خورش مرغ و آلو ,زمان پخت خورش مرغ و آلو ,آموزش آشپزی ,آشپزی ,انواع خورش یا خورشت

 
 
مواد لازم  (برای4تا 5 نفر):
 
سینه و ران خورد کرده                                     نیم کیلو
پیاز ساطوری شده                                         1عدد
آلوبخارا خیسانده و هسته گرفته شده                نیم کیلو
 زعفران وزردچوبه                                           به میزان لازم
روغن، نمک و فلفل                                        به میزان لازم


طرز تهیه :

3-4 قاشق روغن در قابلمه روی شعله ی  ملایم داغ کنید و مرغ را 10-12 دقیقه در آن تفت دهید تا رویه آن طلایی شود . مرغ را با قاشق سوراخ دار بردارید و کنار بگذارید . پیاز را در روغن باقی مانده بریزید و تفت بدهید تا کمی رنگ بگیرد .

 آلو را اضافه کنید و 5-6 دقیقه بچرخانید . زردچوبه یا زعفران ( حل شده در اندکی آب داغ) را با اندکی نمک و فلفل اضافه کنید و یک چرخ بدهید . یک پیمانه آب بریزید و به جوش بیاورید . مرغ را به قابلمه برگردانید ،شعله را کم کنید ، در قابلمه را ببندید و مرغ را 30-35 دقیقه بپزید تا به روغن بنشیند .

 این خورش باید کم آب و روغن دار باشد ؛ اگر در پایان پخت آب دار بود ، در قابلمه را باز بگذارید و  شعله ر ا اندکی زیاد کنید تا مرغ به روغن بنشیند .
 سیمرغ

 

برچسب ها :
طرز تهیه خورش مرغ و آلو
.
روش تهیه خورش مرغ و آلو
.
طرز پخت خورش مرغ و آلو
.
آموزش پخت خورش مرغ و آلو
.
مواد لازم برای خورش مرغ و آلو
.
خورش مرغ و آلو خوشمزه
.
دستور پخت خورش مرغ و آلو
.
زمان پخت خورش مرغ و آلو
.
آموزش آشپزی
.
آشپزی
.
انواع خورش یا خورشت
.

نظرات بینندگان

ارسال نظر