صفحه نخست >> تغذیه؛آشپزی،مواد غذایی،خواص،مضرات تعداد نظرات: 0

قهوه،

قهوه، شیوه درست کردن قهوه های عالی

قهوه،صرف هزینه زیاد برای خوردن یک فنجان کوچک قهوه در کافی شاپ بعضی وقت ها آدم را به فکر درست کردن قهوه در خانه و یک دل سیر خوردن آن می اندازد، اما خیلی ها نگرانند که مبادا قهوه ای که دست پخت خودشان است خوب از آب درنیاید.

کد خبر: 68725

قهوه،صرف هزینه زیاد برای خوردن یک فنجان کوچک قهوه در کافی شاپ بعضی وقت ها آدم را به فکر درست کردن قهوه در خانه و یک دل سیر خوردن آن می اندازد، اما خیلی ها نگرانند که مبادا قهوه ای که دست پخت خودشان است خوب از آب درنیاید.

در این بخش از سایت طرز تهیه قهوه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه قهوه های خوشمزه 

طرز تهیه قهوه,طرز تهیه قهوه ترک,طرز تهیه قهوه اسپرسو,طرز تهیه قهوه فرانسه,طرز تهیه قهوه سبز,طرز تهیه قهوه فوری,طرز تهیه قهوه با شیر,قهوه ترک,طرز تهیه قهوه موکا,قهوه

نکات تهیه قهوه

 


صرف هزینه زیاد برای خوردن یک فنجان کوچک قهوه در کافی شاپ بعضی وقت ها آدم را به فکر درست کردن قهوه در خانه و یک دل سیر خوردن آن می اندازد، اما خیلی ها نگرانند که مبادا قهوه ای که دست پخت خودشان است خوب از آب درنیاید.

ولی نگرانی لازم نیست چون 4 روش ساده برای تهیه قهوه های خوش عطر و بو در خانه وجود دارد.
 
 «جوشاندن» اولین روشی است که می توانید خیلی زود با آن قهوه را آماده کنید. در این روش قهوه را به همراه آب، داخل قوری بریزید و اجازه دهید که آرام به جوش بیاید. این قهوه را می توانید قبل از مصرف شیرین کنید یعنی چند حبه قند را داخل قوری بریزید تا آرام آرام حل شود.
 
روش دوم همان تحت فشار قرار دادن قهوه است که از آن قهوه اسپرسو به دست می آید. در این روش از یک قوری سه بخشی استفاده می شود که در قسمت پایین آن آب می ریزند تا بعد از به جوش آمدن آب، با فشار روی قهوه که در قسمت میانی است بریزد. بعد از این مرحله، قهوه آماده مصرف که روی آن لایه ای خامه مانند جمع شده در قسمت بالای قوری جمع می شود.

روش سوم کمک گرفتن از نیروی جاذبه است به این ترتیب که پودر قهوه را در داخل یک صافی قرار دهید و آب جوش را قطره قطره روی آن بچکانید. طعم این نوع قهوه به میزان آب و قهوه مورد استفاده بستگی دارد.
 
و اما خیس کردن، روش چهارمی است که می توانید از آن بهره ببرید. در این روش از استوانه ای شیشه ای که دارای پیستون صافی داری است، استفاده می کنند به این طریق که باید قهوه و آب جوش را به مدت چند دقیقه در استوانه، مخلوط کنید تا قبل از آن که پیستون پایین بیاید نوشیدنی قهوه در قسمت بالایی آماده مصرف شود.

امیدواریم با تهیه قهوه های خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

 

انواع شربت و نوشیدنی - jamejamonline.ir

 
برچسب ها :
طرز تهیه قهوه ترک
.
طرز تهیه قهوه اسپرسو
.
طرز تهیه قهوه فرانسه
.
طرز تهیه قهوه سبز
.
طرز تهیه قهوه فوری
.
طرز تهیه قهوه با شیر
.
قهوه ترک
.
طرز تهیه قهوه موکا
.
قهوه
.

نظرات بینندگان

ارسال نظر