صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

جاسوسي «زنان زيبا» از تروريست هاي سوري+عکس

گروهي که هنوز معلوم نيست از کجا مديريت مي شود با نام «زنان زيبا» از ضعف اخلاقي و جنسي تروريست هاي فعال در سوريه استفاده، اعتماد آنها را جلب مي کند و اسنادشان را به سرقت مي برد.

کد خبر: 8364

جام جم/ گروهي که هنوز معلوم نيست از کجا مديريت مي شود با نام «زنان زيبا» از ضعف اخلاقي و جنسي تروريست هاي فعال در سوريه استفاده، اعتماد آنها را جلب مي کند و اسنادشان را به سرقت مي برد.

گروهي از هکرهاي اينترنتي با نام «زنان زيبا» در فيس بوک و اسکايپ حساب هاي کاربري ايجاد کرده اند و با ورود به فضاي مجازي، با هک کردن تروريست هاي فعال در سوريه وارد رايانه هاي شخصي آنها مي شوند و به اسناد ذخيره شده در دستگاه هاي آنها دست مي يابند.

فاير آي (FireEye) شرکت متخصص در زمينه امنيت اينترنت با اعلام اين خبر افزود: احتمالا مکالمه هاي صورت گرفته در اسکايپ اين تروريست ها هم شنود مي شوند زيرا ممکن است در اين مکالمه ها از طرح هاي جنگي يا مختصات عمليات هاي ميداني تروريستي در سوريه نيز سخني به ميان آيد.

گزارش شرکت امنيت سايبري ياد شده مي افزايد: اين عمليات (هک با نام زنان زيبا) حدود دو سال است که جريان دارد و نشان دهنده آن است که صحنه جنگ در فضاي مجازي چيزي کمتر از جنگ در ميدان از حيث اهميت اطلاعاتي- عملياتي ندارد.

گزارش تصريح مي کند که گروه زنان زيبا برنامه هايي جاسوسي را در دستگاه هاي معارضان سوري کارگذاري مي کند و بعد از آن با هر بار اتصال به اينترنت، جديدترين اطلاعات ثبت شده در رايانه تروريست ها در اختيار هکرها قرار مي گيرد.

«جان اسکات ريلتون» پ‍‍ژوهشگر امنيت سايبري در پايگاه «ماشابل» در اين باره مي گويد: هکرها بيشتر به گونه اي از اطلاعات علاقه دارند که مي تواند باعث برتري نظامي ارتش سوريه در صحنه عملياتي شود.

اين گزارش مي افزايد: زنان زيبا به خوبي توانستند خود را تحت عنوان بخشي از معارضان بشار اسد وارد جريان اطلاعاتي تروريست ها کنند و با انتشار چند عکس از زنان، تروريست ها را به حفره هايي بکشانند که از طريق آن چشم هاي هکرها همواره از طريق رايانه هاي شخصي مراقب تحرکات تروريستي باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر