صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

جنجال حذف تصاوير زنان از يک عکس

کد خبر: 4872

باشگاه خبرنگاران/ در اقدامي که در رسانه‌ها بسيار جنجال برانگيز شده، روزنامه افراطي صهيونيستي "هامُديا" در عکسي که منتشر کرده، تصوير زناني را در طول راهپيمايي در پاريس در صف نخست در کنار فرانسوا اولاند رئيس جمهوري فرانسه حرکت مي‌کردند، حذف کرده است.

در اين عکس، تصوير مرکل در کنار اولاند و همچنين تصوير "آن ايدالگو"، شهردار پاريس که دست در دست ژان کلود يونکر، رئيس کميسيون اروپا حرکت مي‌کرد حذف شده است.
اين عکس به گونه‌اي بريده شده که تصوير "فدريکا موگريني"، رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا نيز حذف شده و تنها يک دست او در تصوير پيداست.
برخي محافظه‌کاران در اسرائيل به قوانين سخت‌گيرانه‌اي پايبندند. اين بخش از جامعه اسرائيل خواهان تفکيک جنسيتي در بيمارستان‌ها و حتي گورستان‌ها هستند و با انتشار تصاوير زنان مخالفند. از همين رو در بيت المقدس همواره پوسترهاي تبليغاتي با تصاوير زنان را پاره مي‌شوند.
مورد مشابه در اين زمينه انتشار تصاوير باراک اوباما و مقام‌هاي ارشد آمريکا در کاخ سفيد و در عصر روز يکم ماه مي‌۲۰۱۱ به‌هنگام تماشاي تصاوير زنده عمليات کشته شدن اسامه بن‌لادن رهبر القاعده است. يک هفته‌ نامه محافظه‌کار يهودي که در آمريکا منتشر مي‌شود تصوير هيلاري کلينتون، وزير امور خارجه وقت ايالات متحده را حذف کرد و به دليل اين تغيير مورد انتقاد کاخ سفيد قرار گرفت.

نظرات بینندگان

ارسال نظر