صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

ميلياردرهايي که حتي ديپلمم ندارند+ عکس

درحاليکه خيلي از ما در دوره دبيرستان دغدغه ساعات برگشت به خانه، شبهاي امتحان و آمادگي براي کنکور ورودي دانشکاهها را داشتيم ، عده اي از موفق ترين کارآفرينان امروز دنيا دبيرستان را ترک کردند يا اصلا ثبت نام نکردند و شروع به کارهاي درآمدزا کردند.

کد خبر: 4772

برترين ها/ درحاليکه خيلي از ما در دوره دبيرستان دغدغه ساعات برگشت به خانه، شبهاي امتحان و آمادگي براي کنکور ورودي دانشکاهها را داشتيم ، عده اي از موفق ترين کارآفرينان امروز دنيا دبيرستان را ترک کردند يا اصلا ثبت نام نکردند و شروع به کارهاي درآمدزا کردند.

رابرت دنيرو
دوستداران ويتو کورلئون و جيک لاموتا بايد ممنون يکي از محبوبترين هنرپيشه ها باشند که قبل از تولد 17سالگيش دبيرستان را ترک کرد. دنيرو که 2 بار برنده جايزه اسکار شده دوره هنر را در استوديو بازيگري لي استراسبرگ و هنرستان هنرهاي زيباي استلا آدلر گذراند. او در اين مدت اندکي درباره کسب وکار هم ياد گرفت: دارائي هاي او عبارتند از استوديو فيلم تريبکا پروداکشن و تعدادي رستوران شيک.

ويدال سسون
ويدال که دوران کودکي خود را در يک يتيم خانه گذرانده بود در سن 14 سالگي يک دوره کارآموزي آرايش و اصلاح مو را گذراند و بعد به ارتش پيوست. او که به خاطر سبک اصلاح موي هندسي اش معروف است به خاطر انجام آرايش خاص مو براي ميا فروس،در فيلم Rosemary’s Baby تحسين عمومي را برانگيخت. سرمايه شخصي سسون 130ميليون دلار تخمين زده شده است.

کريک کرکوريان
کرکوريان که يک ثروتمند با نفوذ در زمينه سايتهاي تفريحي است، در سال هشتم تحصيل خود مدرسه را ترک کرد تا علاقه اش، بکس آماتور را دنبال کند. امروز او صاحب 3 ميليارد دلار سرمايه است. او در مراکز اصلي وگاس استريپ مانند هتل بين المللي و MGM Grand سرمايه گذاري کرد و بخش بزرگي از سهام MGM Mirage را در سال 2006 خريداري کرد. موسسه کرکوريان، بيش از 180ميليون دلار به اقدامات نوسازي آمريکا و موسسات خيريه ديگر اهدا کرده است.

فرنکويس پينالت
شايد باور اينکه صاحب شرکتهاي بزرگي مانند گوچي، سامسونيت و پوما،سومين مرد ثروتمند فرانسه، در سال 1947 مدرسه را ترک کرد تا در چوب بري پدرش کار کند دشوار باشد. يکي از دلايل ترک تحصيل او اين بود که همکلاسيهايش فقر او را به تمسخر مي گرفتند. حال او شايسته تحسين است. پينالت که پدر خوانده هنرپيشه زن، سلما هايک است سرمايه اي معادل 8.7 ميليارد دلار دارد.

پيتر جکسون
جکسون در يک خانواده متوسط متولد شد. پدر او يک کارگر کارخانه و مادرش يک حسابدار بود. او که سه بار برنده جايزه اسکار شده است، از کودکي استعداد ذاتي براي ساخت فيلم از خود نشان ميداد. با ترک دبيرستان مشغول به ساخت فيلم کوتاه در استوديو سينه سينما در نيوزيلند شد. اولين اثر برجسته او که يک درام جنايي بود در 1994 به روي پرده رفت. موفق ترين کار او ارباب حلقه ها بود که حدود 3 ميليارد دلار در جهان فروش کرد.

بيلي جوئل
اين جملات متعلق به جوئل است هنگاميکه فهميد در يکي از دروس مهم دبيرستان مردود شده: " اگر قرار نيست به دانشگاه کلمبيا بروم ، به کلمبيا رکوردز ميروم. جاييکه نيازي به داشتن ديپلم ندارد." او که 6 بار برنده جايزه گرمي شده است بيش از 150ميليون رکورد را به فروش رسانده و در مارچ 2010 تور خود با جان التون را به اتمام رساند. ارزش سرمايه او 160 ميليون دلار است.

کاترين زتاجونز
زتاجونز که دختر يک دوزنده لباس و يک کارخانه دار است مدرسه را در 15سالگي ترک کرد تا کار صحنه را در لندن ادامه دهد. هنر اين بازيگر در اواخر دهه 90 با حضورش در فيلم زورو درکنار آنتوني هاپکينز و آنتونيو باندراس بر همگان اثبات شد. او در سال 2002 با بازي در نقش ولما کلي در فيلم موزيکال شيکاگو برنده جايزه اسکار، جايزه BAFTA و Screen Actors Guild شد. زتاجنز همچنين در برخي از فيلمهاي تبليغاتي مانند Elizabeth Arden ، T-Mobile، جواهري Alfa Romeo و Di Modolo ظاهر شده است. ارزش دارائيهاي او 45ميليون دلار تخمين زده شده است.

ريچارد کارمونا
يک نمونه جالب از افراد بدون ديپلم کسي است که توانست به يک فرمانده جراح تبديل شود. کارمونا در 16سالگي مدرسه را ترک کرد و به ارتش پيوست در آن دوره بود که او مدرک ديپلم را گرفت. در سال 1979 کارمونا موفق شد بالاترين مدرک پزشکي را از دانشگاه کاليفرنيا بگيرد.


ديويد کارپ
کارپ 24 ساله، روياپرداز رسانه ي اجتماعي، صاحب وبلاگي است که ميليونها دلار برايش درامد دارد. او که موسس وبلاگ محبوب تامبلر است در سن 15 سالگي دبيرستان را ترک و کار را از خانه دنبال کرد. هدف او تاسيس سايت مورد نظرش بود. موفقيت کار او چنان است که در مارس 2010 روزانه 2ميليون پست دريافت مي کند و به طور متوسط 15،000 کابر جديد از اين وب سايت ديدن مي کنند.

دن ايموس
جان دونالد ايموس در يک مزرعه پرورش دام بزرگ شدو هنگاميکه 17 سال داشت مدرسه را ترک کرد. پس از گذراندن دوره هاي کوتاه به عنوان شيپورچي ارتش و سوزن بان ترن، در سال 1971 صداي او که محبوب مردم بود به عنوان دي جي از راديو پخش شد . او که با فراز و نشيبهاي زيادي روبرو شد بالاخره در نيويورک مستقر شد. پس از قطع ناگهاني برنامه صبح او در سال 2007، نظرات جنجال برانگيزي درباره تيم بسکتبال روتگرز ارائه کرد که مورد توجه تيم WABC قرار گرفت تا اينکه يک قرارداد 5 ساله به ارزش 40ميليون دلار بين آنها بسته شد.

سيدني پوآتيه
پوآتيه اولين مرد سياه پوست است که موفق شد جايزه آکادمي بهترين بازيگر را در 1963 دريافت کند. او در سن 12 سالگي مدرسه را ترک کرد تا به خانواده اش که درگير فقر بود کمک کند. پس از مدت کوتاهي خدمت براي ارتش آمريکا او با کار شستن ظرف توانست معيشتي فراهم کند. در سن 17 سالگي او در مقابل انجام کارگري توانست از کلاسهاي بازيگري تئاتر نگرو امريکن در شهر نيويورک استفاده کند. در سال 1997 پويتير به عنوان سفير باهاما در ژاپن منصوب شد. در سال 2009 مدال آزادي را از اوباما دريافت کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر