صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

سرانجامِ موج جديد اسلام ستيزي

در پي حمله تروريستي به دفتر نشريه فکاهي «شارلي ابدو» و وقايع پس از آن در پاريس، موجي از اسلام هراسي، فرانسه و ديگر کشورهاي اروپايي را فرا گرفته و تحرکاتي از جمله هتک حرمت به مساجد در شهرهاي بزرگ اروپا به راه افتاده که سبب نگراني مسلمانان را فراهم آورده است.

کد خبر: 4073

«سرانجامِ موج جديد اسلام ستيزي» عنوان يادداشت روز روزنامه جمهوري اسلامي است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

بسم‌الله الرحمن الرحيم
در پي حمله تروريستي به دفتر نشريه فکاهي «شارلي ابدو» و وقايع پس از آن در پاريس، موجي از اسلام هراسي، فرانسه و ديگر کشورهاي اروپايي را فرا گرفته و تحرکاتي از جمله هتک حرمت به مساجد در شهرهاي بزرگ اروپا به راه افتاده که سبب نگراني مسلمانان را فراهم آورده است.
با اين وضعيت به نظر مي‌رسد سران دولت‌هاي غربي به جاي اينکه از حادثه تروريستي پاريس درس عبرت گرفته و به اين واقعيت ملموس رسيده باشد که «هر کس که باد بکارد، توفان درو مي‌کند»، اکنون رويه خلاف ديگري را در پيش گرفته که تبعات دشوارتري را براي آنها به همراه خواهد داشت.
غربي‌ها که سابقه حمايت از تروريسم در خاورميانه را در پرونده سياه خود دارند و براي به جان هم انداختن مسلمانان و از بين بردن توانائيهاي ملل مسلمان و از همه مهمتر بهانه جويي براي دخالت در منطقه تاکنون از هيچ کوششي دريغ نکرده‌اند، اکنون که ويروس خطرناک تروريسم به جان خودشان افتاده،‌ به جاي اينکه از گذشته سياه خود پند بگيرند، رويه خلاف ديگري را در پيش گرفته‌اند که قطعاً بار ديگر آنان را با عواقب دشواري روبرو خواهد ساخت.
غربي‌ها به ويژه فرانسوي‌ها که با ژست پيشگامي در آزادي بيان، همه جا خود را داعيه‌دار حقوق بشر در جهان معرفي مي‌کنند، پس از حادثه تروريستي پاريس که چند روز متوالي دومين کشور بزرگ اروپايي را در وحشت و ناامني فرو برد، به جاي اينکه لااقل به عملکرد اشتباه خود در حمايت و پشتيباني از تروريسم و جنايتکاران منحرفي همچون اعضاء القاعده و داعش پي برده و درصدد اصلاح عملکرد خود بر آيند، راه اشتباه ديگري پيشه کرده و با به راه انداختن موج جديد اسلام هراسي، ماجراي حمله به مساجد را مجدداً کليد زده و بدين ترتيب به جاي حمله تبليغاتي به داعش و حمله به مزدوران مورد حمايت سلفي، وهابي و افراطي خود در سوريه، عراق،‌ يمن، عربستان و افغانستان، انگشت اتهام را مستقيماً به سوي اسلام و کليت مسلمانان نشانه رفته‌اند.
مقامات فرانسوي از ديروز با تغيير در صورت مسا‌له و براي فرار از فشار پاسخگويي به اين سوال که چه کساني داعش و ابوبکر بغدادي را ايجاد کرده و از آن در خدمت چه اهدافي بهره‌برداري مي‌کردند، با انحراف کانال تبليغاتي و منحرف کردن فضاي رسانه‌اي، پيکان حملات را به سوي اسلام و مسلمانان هدف گرفته و آنها را به عنوان متهم رديف اول معرفي مي‌کنند. بررسي جهت‌گيري مسموم رسانه‌اي چند روز گذشته در غرب گواه صادق اين مدعاست که توطئه‌اي جديد براي شکل گيري اقدامات کينه‌توزانه و تحريک آميز عليه اسلام، مسلمانان و دهها ميليون شهروند مسلمان اروپايي درحال وقوع است. برخي رسانه‌ها و مقامات غربي سعي دارند جنايت روي داده در پاريس را به دستاويزي براي مقابله با اسلام و مسلمانان تبديل کنند و با دامن زدن به جو مسموم تبليغاتي، اين نکته را که «داعش و حرکت‌هاي افراطي، زائيده تفکر اسلام ستيزي استکبار جهاني است که اکنون اين ويروس خطرناک، دامنگير خود غربي‌ها شده است»‌ را از اذهان محو کنند.
مقامات فرانسوي امروز مشخصاً اين خط را دنبال مي‌کنند که به سبک فيلم‌هاي هاليوودي، افکار عمومي را به سمت رسوايي ديگري سوق دهند تا اذهان مردم از نقش موثر غرب و استکبار جهاني در شکل گيري گروه‌هاي تروريستي مذهبي با بهره‌گيري از انديشه منحط وهابيت و سلفي گري در افغانستان، سوريه، عراق و افريقا غافل شده و همنوا با القائات خبري رسانه‌ها بر مخالفت با اسلام و مسلمانان متمرکز شدند.
اکنون که عوارض اين ويروس خطرناک به اروپا هم سرايت کرده، سردمداران استکبار حاضر به پذيرش مسئوليت جرثومه‌هاي تروريستي دست پرورده خود نيستند و در عوض در حرکتي مزورانه، تروريسم را به عموم مسلمانان نسبت داده و گروه‌هاي تکفيري را به عنوان نماد بيش از يک ميليارد مسلمان معرفي مي‌کنند. با اين کار هم حاميان غربي تروريسم و هم مزدوران آنها از زير علامت سوال خارج شده و در مقابل، اسلام ستيزي همچنان در دستور کار غرب قرار مي‌گيرد.
اگرچه موضوع اسلام ستيزي پديده تازه‌اي در غرب نيست و تقريباً ريشه در تاريخ اروپا و بويژه جنگهاي صليبي دارد اما امواج جديد اسلام هراسي، طرحي کاملاً هدفمند و سازماندهي شده است که در سال‌هاي اخير با مشارکت استکبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي با بهره‌گيري از ابزارهاي متنوع و تاکتيک‌هاي پيچيده به صورت پردامنه‌اي درحال اجراست.
شايد آغاز اين موج و مرحله اول اسلام هراسي همزمان با شکل‌گيري انقلاب اسلامي بودکه به عنوان يک راهبرد مهم در دستور کار نظام و رسانه‌هاي وابسته قرار گرفت که انتشار کتاب موهن آيات شيطاني توسط سلمان رشدي مرتد يکي از مصاديق آن است.
موج دوم اسلام هراسي به حوادث بعد از واقعه 20 شهريور (11 سپتامبر) در نيويورک باز مي‌گردد که رسانه‌هاي تحت کنترل استکبار سعي کردند بنيان تفکر انحرافي برخورد تمدنها و اسلام ستيزي را نهادينه کنند.
موج سوم اسلام هراسي نيز از سال 85 و با گرايش اروپايي‌ها به اسلام و بيداري اسلامي شکل گرفت که باچاپ مقالات و کاريکاتورهاي موهن و ضد اسلامي در رسانه‌هاي مدعي آزادي همراه بود. در اين موج، اسلام ستيزي به طرز گسترده‌، پيچيده و هتاکانه‌اي در سراسر اروپا و به منظور تحقير و تخريب مقدسات اسلامي وتعاليم ديني مسلمانان شکل گرفت که تا امروز نيز ادامه دارد.
حادثه تروريستي حمله به دفتر يک مجله موهن در پاريس هر چند به ظاهر مبتني بر موج مخالفت با توهين به مقدسات ديني صورت گرفت ولي بهره‌اي که استکبار جهاني اکنون از موج سواري بر پيامدهاي اين حادثه مي‌برد اينست که مرحله چهارم موج اسلام هراسي را شکل مي‌دهد. آنچه در وراي حادثه تروريستي پاريس در اروپا شکل مي‌گيرد، نه در چارچوب محکوم کردن تروريسم و تروريست‌هاي دست پرورده غرب بلکه در مسير انحرافي مبارزه عليه اسلام و مسلمانان است، اما ترديد نبايد کرد که اين موج مصنوعي و ساخته و پرداخته مشترک غرب و صهيونيسم، بسيار زودگذر خواهد بود و با آب شدن برف‌هاي تبليغات فرمايشي، روسياهي براي کوه دغل بازي‌ها و نفاق سران دولت‌هاي غربي باقي خواهد ماند. همانطور که در دهه‌هاي اخير عليرغم تبليغات تند بوق‌هاي تبليغاتي مشترک غرب و صهيونيسم براي مشوه ساختن چهره نوراني اسلام، اقبال اروپائيان به اين دين پاک افزايش يافته، اين موج اسلام ستيزي نيز به زيان بانيان آن تمام خواهد شد و ملت‌هاي غربي با پي بردن به نفاق سران دولت‌هاي حاکم بر اين کشورها به اين واقعيت خواهند رسيد که ميان اسلام ناب محمدي و اسلام آمريکائي تمايز قائل شوند و به اسلام ناب روي آورند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر