صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

کارت‌هاي تلفن همچنان ناياب !!

کارتهاي تلفن که بيش از يک سال است در بازار ناياب شده‌اند همچنان به شيوه مرسوم سابق قابل دسترسي نبوده و به گفته مسوولان مخابراتي تنها در مراکز مخابرات ارائه مي‌شوند و همين موضوع باعث مي‌شود افرادي که قصد استفاده از اين کارتها را دارند براي تهيه آن‌ها با دشواريهاي متعدد مواجه شوند.

کد خبر: 3840

ايسنا/ مسوولان مخابرات جو رواني ايجاد شده در زمينه کارتهاي تلفن عمومي را دليل عدم ارائه اين کارتها در سطح شهر اعلام کرده و از ارائه انبوه اين کارتها در آينده خبر مي‌دهند.

کارتهاي تلفن که بيش از يک سال است در بازار ناياب شده‌اند همچنان به شيوه مرسوم سابق قابل دسترسي نبوده و به گفته مسوولان مخابراتي تنها در مراکز مخابرات ارائه مي‌شوند و همين موضوع باعث مي‌شود افرادي که قصد استفاده از اين کارتها را دارند براي تهيه آن‌ها با دشواريهاي متعدد مواجه شوند.

داوود زارعيان - سخنگوي شرکت مخابرات ايران - در گفت‌وگو با ايسنا در اين باره اظهار کرد: در آينده نزديک با توليد انبوه کارتهاي تلفن مانند گذشته عرضه اين کارت‌ها در کيوسک‌هاي مختلف از سر گرفته خواهد شد.

وي درباره دلايل ناياب شدن اين کارتها در بازار توضيح داد: در دوره‌اي به دنبال کم شدن کارتهاي تلفن در بازار برخي به سوء استفاده پرداخته و به فروش کارت‌هاي تلفن با قيمت‌هايي بالا اقدام کردند بر همين اساس ما براي آن که از چنين موضوعي جلوگيري شود و بازار سياه کارت تلفن را نداشته باشيم، توزيع اين کارتها را از طريق دفاتر مخابراتي دنبال کرديم.

سخنگوي شرکت مخابرات ايران با اشاره به اين که کارتهاي تلفن در داخل کشور توليد مي شد گفت: البته برخي مواد اوليه و چيپستهاي آن‌ها از خارج وارد مي‌شود، در دوره‌اي استفاده از کيوسک‌هاي تلفن بسيار رايج بود و توليد انبوه اين کارت‌هاي براي توليدکننده داخلي مقرون به صرفه بود اما بعدها به دليل گسترش استفاده از تلفنهاي همراه ميزان استفاده از اين کارتها کمتر شد و ديگر توليد آنها براي کارخانه‌هاي مختلف مانند گذشته مقرون به صرفه نبود.

زارعيان ادامه داد:‌ در سالهاي گذشته و زماني که ميزان استفاده از تلفنهاي عمومي بالاتر از امروز بود، براي توليد هر کارت تلفن هزينه‌اي حدود 200 تا 300 تومان وجود داشت اما در زماني که ميزان استفاده از کارتهاي تلفن کمتر شد، هزينه توليد به نسبت انبوه هر کارت تلفن به حدود 700 تومان رسيد و پس از آن به دنبال کاهش مصرف از کارتهاي تلفن و برخي مسائل مربوط به تحريمها هزينه توليد يک کارت تلفن به هزار تومان رسيد که اين رقم نه براي توليدکننده و نه براي اپراتور مقرون به صرفه نبود و درنهايت باعث شد در دوره‌اي توليد کارت هاي تلفن با کاهش مواجه شود.

سخنگوي شرکت مخابرات ايران گفت: در حال حاضر ما در مخابرات ايران راهکارهاي مختلفي را دنبال کرده و به عنوان مثال با توليدکنندگان داخلي اين کارتها قراردادهايي بسته و مبلغي را به عنوان پيش پرداخت به آن‌ها داديم تا روند توليد اين کارتها با سرعت بيشتري دنبال شود؛ از سوي ديگر روش‌هاي جديدي نيز مورد توجه قرار گرفته که به واسطه آنها بدون استفاده از کارت تلفن امکان استفاده از خدمات تلفن عمومي فراهم باشد.

به گفته زارعيان اکنون يکي از اين طرح‌ها در استان مرکزي اجرا شده و به احتمال قوي در آينده در ساير استانهاي کشور نيز اجرا خواهد شد و براساس آن مشترکان از اين پس مي‌توانند براي استفاده از تلفنهاي عمومي بدون وارد کردن کارت با وارد کردن رقمي مشابه رقم شارژهاي تلفن اعتباري از خدمات کيوسک‌هاي تلفن بهره مند شوند.

وي همچنين يادآور شد: به اين شيوه با افزايش توليد کارتهاي تلفن از چندي ديگر مشکل کمبود کارت تلفن در بازار وجود نخواهد داشت و اکنون هم اين کارخانه‌هاي نيازهاي کشور در اين زمينه کارت تلفن را پاسخ مي دهند اما به دليل جو رواني ايجاد شده و گران فروشي‌هايي که در حوزه فروش کارتهاي تلفن همگاني رخ داده تصميم بر آن است که براي مدتي اين کارتها از طريق مراکز مخابراتي واگذار شوند.

سخنگوي شرکت مخابرات ايران در عين حال يادآور شد: البته براي برخي مراکز مانند پادگان‌ها و زندان‌ها کارتهاي تلفن مستقيما ارائه شده تا افراد دسترسي بيشتري به اين کارتها داشته باشند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر