صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

استخدام زنان زيبارو در وزارت خارجه عربستان

وزارت خارجه عربستان زنان زيبارو استخدام مي کند!

کد خبر: 3576

العالم/ وزارت خارجه عربستان از اعلام آمادگي براي استخدام بانوان داراي مدارک دانشگاهي و شهروند اين کشور به عنوان رايزن و دبير دوم خبر داد.
به گزارش العالم، وزارت خارجه عربستان با انتشار آگهي در پايگاه رسمي خود بر روي اينترنت، شروط استخدام اين افراد را، داشتن اصالت عربستاني، حسن شهرت و اخلاق داشتن همسر عربستاني، سلامت جسماني و آراستگي ظاهري اعلام کرده است.
از جمله ساير شروط، محکوم نشدن درخواست کننده به حدود شرعي يا حبس به علت جرايم ناموسي يا امانتداري يا اخراج نشده از مناصب دولتي باشد.
علاوه بر اين درخواست کننده اشتغال در پست رايزن نبايد بيش از 30 سال و براي پست ديبر دوم، نبايد بيش از 35 سال سن داشته باشد.
همچنين رايزن بايد حداقل داراي ليسانس و دبير دوم حداقل فوق ليسانس با درجه بالاتر از خوب دريافت کرده باشد.
وزارت خارجه عربستان همچنين از درخواست کنندگان براي مناصب رايزن يا دبير دوم تعهد کتبي مبني بر کار در هر سفارت يا نمايندگي به تشخيص آن وزارت دريافت مي نمايد.
اين وزارتخانه رشته هاي مرتبط و مورد نياز را علوم سياسي، اقتصاد، رسانه، روابط بين الملل و زبان هاي انگليسي، فرانسوي و اسپانيايي، و تجارت بين الملل اعلام کرده است.
وزارت خارجه عربستان با اشاره به دوره زماني ثبت نام براي استخدام در اين مناصب، از برگزاري امتحان کتبي خبر داده و اعلام کرده است که افراد پذيرفته شده در امتحان به مدت يکسال در دانشکده روابط ديپلماتيک رياض آموزش خواهند ديد و ماهيانه حقوقي معادل 1500 ريال سعودي دريافت خواهند کرد و پس از آن پذيرفته شدگان در آزمون نهايي به عنوان رايزن ديپلماتيک مشغول به کار خواهند شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر