صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

علاقه دختران استراليایی به داعشي ها

شمار دختران استراليايي که براي ازدواج با تروريست هاي داعش به سوريه و عراق سفر مي کنند، رو به افزايش گذاشت. روزنامه 'ديلي تلگراف' استراليا روز شنبه نوشت: دختران استراليايي پس از تماس با بعضي از اعضاي گروه تروريستي داعش با تهيه لباس هايي که در سوريه امکان تهيه آنها به سختي وجود دارد عازم عراق و سوريه مي شوند تا با تروريست هاي داعش ازدواج کنند.

کد خبر: 2444

عصر ايران/ شمار دختران استراليايي که براي ازدواج با تروريست هاي داعش به سوريه و عراق سفر مي کنند، رو به افزايش گذاشت.
روزنامه 'ديلي تلگراف' استراليا روز شنبه نوشت: دختران استراليايي پس از تماس با بعضي از اعضاي گروه تروريستي داعش با تهيه لباس هايي که در سوريه امکان تهيه آنها به سختي وجود دارد عازم عراق و سوريه مي شوند تا با تروريست هاي داعش ازدواج کنند.
دختران استراليايي نه براي حضور در جبهه جنگ، بلکه به عنوان زن خانه دار و فردي که تربيت فرزندان را به عهده دارد به گروه تروريستي داعش مي پيوندند. گزارش ها نشان مي دهد که تاکنون دست کم چهار زن استراليايي به عضويت داعش درآمده اند.
'حفصه محمد' 20 ساله نگهداره کودکان و دوستش 'هودان آبي' 18 ساله نخستين دختران استراليايي هستند که با سفر به سوريه و عراق قصد ازدواج با اعضاي گروه تروريستي داعش را داشته اند. اين دو نفر نيز به رغم تلاش دولت استرليا براي ممانعت از خروج استراليايي ها براي حضور در داعش ماه گذشته استراليا را به مقصد عراق و سوريه ترک کردند.
پيش از اين 'زيحرا دومان' 21 ساله با ترک ملبورن با 'محمد عبدالطيف' از اعضاي داعش ازدواج کرد و تصاويري از مراسم ازدواج خود را در حالي که تفنگ خودکاري در دست داشت، منتشر کرد.
'هاني تاها' ديگر زن استراليايي است که با يکي از تروريست هاي داعش ازدواج کرده است.
'ديلي تلگراف' استراليا نوشت: تروريست هاي داعش نيز از سوي ديگر با قرار دادن ليست برخي از اقلام آرايشي براي زنان در ذکر مشخصات همسر خود اعلام مي کنند که نياز به هيچگونه مهارتي نيست و تنها اين دختران بايد بچه دار شدن و تربيت بچه ها را بپذيرند.
شبکه اجتماعي توييتر از جمله پايگاه هاي اينترنتي است که با ايجاد صفحه اي با عنوان 'جهاد همسريابي' در ازدواج دختران استراليايي نقش داشته است.
شبکه اجتماعي 'فيسبوک' و همچنين شبکه ديگري با نام 'اسک.اف ام' از ديگر شبکه هاي همسريابي تروريست ها هستند و متخصصان اعلام کرده اند به طور ناباورانه اي 90 درصد از پشنهاداتي که از طرف زنان غربي مطرح شده ازدواج با تروريست ها بوده است.
بيشتر زنان استراليايي که با تروريست ها ازدواج کرده اند از طريق هوايي به آمستردام و يا اسپانيا سفر کرده اند و سپس از طريق ترکيه و به وسيله اتوبوس به مرزهاي سوريه رفته و از آنجا نيز با پنهان شدن در کاميون هايي خود را به سوريه رسانده اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر