صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

تد کروز: «اوباما» اگر با ایران توافق کند شایسته رئیس جمهوری آمریکا نیست!

تد کروز: کسی که توافق هسته‌ای با ایران را رد نکند شایسته رئیس جمهوری آمریکا نیست

کد خبر: 17142

تسنیم/ یکی از سناتورهای آمریکایی ادعا کرد که هر یک از کاندیداتوری های کاخ سفید که توافق هسته‌ای با ایران را رد نکند، لیاقت رئیس جمهور شدن ندارد.

به گزارش سی ان ان، «تد کروز» سناتور ارشد آمریکایی امروز-دوشنبه- گفت که هر یک از کاندیداتوری های کاخ سفید که نتوانند توافق هسته‌ای ایران با غرب را نفی کنند، شایسته ریاست جمهوری این کشور نیستند.

سناتور ارشد آمریکایی گفت: «به نظر من هر نامزدی که تمایل نداشته باشد با نفی برنامه هسته‌ای ایران موافق نباشد شایستگی این را ندارد که به عنوان رئیس جمهور این کشور خدمت کند.»

کروز یکی از 47 سناتوری بود که نامه سرگشاده اخیر سنای آمریکا به مقام های ایرانی را امضا کرد.

وی تصریح کرد: «بسیار ناراحت کننده است که رئیس جمهور آینده در سال 2017 تنها گزینه نظامی را برای جلوگیری ایران به سلاح هسته‌ای در پیش رو دارد.»

کروز افزود: «تمایل داریم که به هر وسیله و تحریم ممکن علیه برنامه هسته‌ای ایران استفاده کنیم. اما اگر رئیس جمهوری فعلی این روش ها را کنار بگذارد آن گاه رئیس جمهوری آینده این اقدام ها را انجام می دهد و این مساله باعث می شود که این کشور در وضعیت بسیار بدتری قرار گیرد.»

نامه 47 سناتور آمریکایی که با انتقاد شدید اکثریت مقام های آمریکایی و اروپایی رو به رو شد اعلام می کند که هرگونه توافق هسته‌ای ایران با غرب تنها تا پایان دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا اعتبار دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر