صفحه نخست >> بین الملل تعداد نظرات: 0

داعش رهبران کدام کشورهاي غربي را تهديد کرده است؟

داعش در ادامه تهديد سران کشورهاي غربي، فرانس اولاند رئيس‌جمهور فرانسه را تهديد به عمليات بمب‌گذاري در کشورش کرده است و خطاب به او گفته: کابوست شروع خواهد شد.

کد خبر: 11311

آنا/ مطلبي که مي خوانيد در آنا منتشر شده و انتشار آن الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

داعش در ادامه تهديد سران کشورهاي غربي، فرانس اولاند رئيس‌جمهور فرانسه را تهديد به عمليات بمب‌گذاري در کشورش کرده است و خطاب به او گفته: کابوست شروع خواهد شد.

داعش در ادامه تهديد سران کشورهاي غربي، فرانس اولاند رئيس‌جمهور فرانسه را تهديد به عمليات بمب‌گذاري در کشورش کرده است و خطاب به او گفته: کابوست شروع خواهد شد.
داعش در حالي سران کشورهاي اروپايي و غربي را به عمليات تروريستي در اين کشورها تهديد مي‌کند که بخش‌هايي از خاک عراق و سوريه را به تصرف خود درآورده است.
در ادامه برخي از تهديدات گروه تروريستي داعش عليه رهبران کشورهاي غربي و تهديد اتباع اين کشورها را مي‌خوانيد:

تهديد به بمب گذاري در فرانسه
داعش روز گذشته با انتشار يک ويدئو بار ديگر تهديدات خود عليه فرانسه و اروپا را تکرار کرد و گفت: بدانيد که اعضاي دولت اسلامي در همه جا هستند و به شما رحم نخواهند کرد. ما براي اجراي حکم خداوند اينجا هستيم.
در ادامه اين کليپ يکي از اعضاي داعش با نشان دادن چاقوي خود در پيامي که به فرانسه داده شده مي‌گويد: شما با سبّ نبي از خط قرمز عبور کرده‌ايد چرا براي جنگ به اين سرزمين نمي‌آئيد تا به شما نشان دهيم که مي‌خواهيم چه کنيم. و تو‌اي فرانسواي ترسو اين را خوب مي‌داني!
در اين پيام آمده است :« ما به شما هشدار مي دهيم که با خودروهاي بمب گذاري شده و مواد منفجره به کشورتان خواهيم آمد.»
اين تهديدها درپي حمله اوايل اين ماه به دفتر مجله فرانسوي « شارلي ابدو » در پاريس پايتخت فرانسه مطرح مي شود.

تهديد اولاند رئيس‌جمهور فرانسه/ کابوست شروع خواهد شد
گروه تروريستي داعش با انتشار فيلمي جديد، از آغاز کابوس در فرانسه خبر داد.اين فيلم از طريق شبکه هاي اجتماعي با عنوان "پيام به فرانسه" منتشر شده است، و داعش در آن "فرانسوا اولاند" رييس جمهوري اين کشور را به اجراي حملات جديد در پاريس و بروکسل تهديد کرد .
اين فيلم با گزيده هايي از سخنان اولاند بعد از حملات اخير عناصر داعش در پاريس آغاز مي شود و پس از آن بخش هايي از سخنان "حمدي کوليبالي" عامل حمله به فروشگاهي در پاريس، پخش مي شود.
در اين ويديوي 9 دقيقه اي، دو تن از عناصر داعش به همراه مقاديري سلاح، کمربندهاي انفجاري و پرچم سياه اين گروهک ديده مي شوند.
يکي از اين عناصر در اين پيام ويديويي به زبان فرانسه خطاب به "اولاند" مي گويد: "اين پيام براي تو و همه ساکنان فرانسه است؛ بدانيد که نيروهاي داعش در هر مکاني حضور دارند و کابوس شما از هم اکنون شروع شده است."

گوشتي دلپذير‌تر و خوشمزه‌تر از گوشت ترک‌ها وجود ندارد
سرکرده داعش همچنين اردوغان را که کشورش در افکار عمومي به عنوان حامي داعش شناخته مي‌شود، تهديد کرده است. البته اين تهديد زماني بود که داعش هنوز بخش‌هاي از خاک عراق و سوريه را تصرف نکرده بود.
ابوکر بغدادي با تهديد کردن اردوغان، خواست با استفاده از فرصت پيش آمده با وي بيعت کند بغدادي با اشاره به اينکه داعش تصميم گرفته است، قبر سليمان شاه (موسس سلسله عثماني) را در سوريه ويران کند، گفت: در حال حاضر گوشتي دلپذير‌تر و خوشمزه‌تر از گوشت ترک‌ها وجود ندارد!
بغدادي در اين نوار صوتي همچنين گفته بود: ما تصميم گرفته‌ايم، قبر سليمان شاه را ويران کنيم.
قبر سلطان «سليمان بن قلتمش» در منطقه «قرقوزاق» نزديک شهر «رقه» قرار دارد، از مهم‌ترين نمادهاي امپراتوري عثماني است که «رجب طيب اردوغان» نخست‌وزير ترکيه و وزير خارجه او «احمد داود اوغلو» بار‌ها از آن ديدن کرده‌اند.

داعش خطاب به اوباما: همسر و فرزندانت را زير نظر داريم
اوباما رئيس‌جمهوري آمريکا نيز از تهديدهاي داعش بي‌نصيب نمانده است.
اعضاي داعش چندي پيش پس از هک کردن صفحه رسمي مجله نيوزويک به تهديد همسر و دختران اوباما پرداختند؛ داعش در اين تهديد وعده ولنتاين خونيني براي خانواده اوباما داد.
هکر‌ها در صفحه اين مجله تصوير يک جنگ‌جوي داعش و شعار اين گروه تروريستي را منتشر کردند و در پيام ديگري خطاب به ميشل اوباما، همسر رئيس‌جمهور ايالات متحده نوشتند: ما تو و دختران و همسرت را زير نظر داريم.

بازهم تهديد رئيس‌جمهوري آمريکا: گردنت را در کاخ سفيد خواهيم زد
پيش‌تر نيز اين گروه تروريستي نوار ويديويي را در فضاي مجازي انتشار داده و در آن باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا را تهديد کرد، داعش در اين نوار ويديويي هشدار داد که اوباما را در داخل کاخ سفيد گردن خواهد زد و کشور آمريکا را به يک کشور مسلمان تبديل خواهد کرد.
در اين نوار ويديويي، افرادي وابسته به گروه داعش يک سرباز کرٌدي را سر مي‌برند و به آمريکا هشدار مي‌دهند: «اين سرنوشت کسي است که با اسلام مخالفت کند، ‌هاي اوباما! بدان که آمريکا را تصرف مي‌کنيم و تو را در داخل کاخ سفيد گردن مي‌زنيم.»

داعش خطاب به پوتين: روسيه را آزاد مي‌کنيم
گروه تروريستي داعش در يک پيام تصويري، رئيس‌جمهور روسيه را خطاب قرار داده، کشورش را به حمله تهديد و اعلام کرده‌اند، چچن و قفقاز را که جزئي از قلمرو آنهاست ، آزاد مي‌کنند.
در اين ويدئو که خطاب به ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهور روسيه، تهيه شده، يکي از عناصر گروه تروريستي داعش مي‌گويد: «پوتين اين پيام براي تو است، تو هواپيماهاي خود را به سوريه فرستادي و ما به زودي آن‌ها را به روسيه باز مي‌فرستيم و چچن و قفقاز را آزاد مي‌کنيم»
در ادامه اين پيام تهديد آميز آمده است: «پوتين اين سخن را به خاطر داشته باش خلافت ما برپاست و به زودي همه (دشمنان) را از سرزمين‌‌هايش بيرون مي‌کند و گسترش مي‌يابد. ما حکومت متزلزل تو را در خطر مي‌‌بينيم و زماني که به روسيه بياييم، سرنگونت مي‌کنيم ما اکنون در راه روسيه‌ايم.»

تهديد به قتل مرکل
روزنامه «دِ لوکال» آلمان اعلام کرد که يکي از نيروهاي داعش به نام «ابو داوود الآلماني» آنگلا مرکل صدراعظم اين کشور را تهديد به قتل کرده است.
اين روزنامه مي‌نويسد که ابو داوود الآلماني که يک تروريست داعشي در سوريه است با انتشار يک ويدئو از مردم کشورهاي اروپايي و غربي خواسته تا به اين گروهک تروريستي بپيوندند.
همچنين ابو داوود صدراعظم آلمان را تهديد کرده است که در صورت ادامه همکاري با ائتلاف جهاني وي را مي‌کشد.
گفتني است که ابو داوود الآلماني در آلمان زندگي مي‌کرد ولي بعد از مدتي به همراه همسرش به مصر و سپس سوريه سفر مي‌کند و عضو گروهک تروريستي داعش شده است.

زن داعشي: سر کامرون را از تن جدا مي‌کنم
ديويد کامرون نخست‌وزير انگليس نيز از جمله ديگر رهبران جهان است که از سوي داعش تهديد شده است.
يک دختر ۱۸ ساله انگليسي با نام مستعار «الجزراويه» (به معناي دختر الجزايري) با انتشار چند پيام توئيتري «ديويد کامرون» نخست وزير انگليس را تهديد به مرگ کرد. روزنامه انگليسي ديلي ميل نوشت: وي مدعي شده که با توجه به تصميم ديويد کامرون براي مشارکت در جنگ عليه داعش، سر وي را از تنش جدا مي‌‎کند.
اين دختر عضو داعش همچنين تصميم نخست‌ وزير انگليس را در سلب تابعيت انگليسي از وي و دوستانش (اعضاي داعش) به سخره گرفت. وي در صفحه شخصي‌اش تصويري از خود در حالي که نقابي بر چهره و سلاحي بر دوش دارد، منتشر کرده و از جوانان انگليسي تقاضا کرده است براي آنچه «جهاد» خوانده، به سوريه بيايند. الجزراويه همچنين تصميم خود را در سفر به سوريه، مهم‌ترين تصميم زندگي‌اش خوانده است.
کشور انگليس طي ماه‌هاي اخير به طور جدي با معضل خروج برخي اتباع خود براي جنگيدن در صف تروريست‌ها در سوريه مواجه بوده است و از بازگشت مجدد اين عناصر تروريستي به اين کشور به شدت نگران است.

الهام علي اف و تهديد داعش در بهم ريختن کشور آذربايجان
پس از تهديد الهام علي اف رئيس‌جمهوري آذربايجان توسط گروه تروريستي داعش، تدابير امنيتي شديدي در شهر باکو پايتخت اين کشور اتخاذ شده است.
«عبدالواحد خدايار احمد» که از او با عنوان وزير امور خارجه داعش ياد مي‌شود، آذربايجان را به دليل تحت حمايت بودن از سوي کشورهاي اروپايي، تهديد به عمليات تروريستي کرده بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر