صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

يارانه نقدي چه کساني ۲ برابر مي‌شود؟

عزت‌الله يوسفيان‌ملا نماينده مردم آمل و عضو کميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي از پيشنهاد جمعي از نمايندگان براي افزايش يارانه قشرهاي آسيب‌پذير در بودجه سال ۱۳۹۴ خبر داد.

کد خبر: 927

افکارنيوز/ عزت‌الله يوسفيان‌ملا نماينده مردم آمل و عضو کميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي از پيشنهاد جمعي از نمايندگان براي افزايش يارانه قشرهاي آسيب‌پذير در بودجه سال ۱۳۹۴ خبر داد.

وي بر لزوم حذف يارانه ثروتمندان تأکيد کرد و گفت‌: ما بر حذف يارانه ثروتمندان تأکيد داريم اما حال که دولت يارانه اين بخش را حذف نکرده و به آسيب‌پذيران اختصاص نمي‌دهد پيشنهاد داديم که يارانه اقشار آسيب‌پذير ۲ برابر شود.

يوسفيان‌ملا با طرح اين پرسش که آيا محرومين مي‌توانند با يارانه ۴۵ هزار توماني آب، برق و حتي بنزين خود را پرداخت کنند، تصريح کرد: اين مبلغ فقط پول يک باک بنزين است، بهمين دليل بايد فکري براي آن کرد.

عضو کميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در اين پيشنهاد افزايش يارانه کارگران، کشاورزان، فرهنگيان و در کل تمامي کساني که کمتر از يک و ميليون تومان حقوق در ماه دريافت مي‌کنند مطرح شده،‌ خاطرنشان کرد: پيش‌بيني شده تا دولت با انجام اقدامات کارشناسي بتواند وضعيت حقوقي را در کل کشور سنجيده و به ميزان وضعيت هر منطقه يارانه را افزايش دهد اما در حالت کلي افزايش ۲ برابري يارانه پيشنهاد شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر