صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

بازار/ قيمت خريد آپارتمان تهران

کد خبر: 890

دنياي اقتصاد/ قيمت خريد آپارتمان در زمستان تهران (+جدول)با پايان ماه صفر به نظر مي‌رسد رونق تازه‌اي در بازار مسکن ايجاد شود.

حسام عقبايي، رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران در اين باره به «دنياي اقتصاد» گفت: معمولا در فصل زمستان و ماه‌هايي که در آن عزاداري يا مناسبت‌هاي مذهبي زياد است، مانند ماه رمضان، محرم و صفر، حجم معاملات مسکن کاهش پيدا مي‌کند. از اين رو تغييرات بازار مسکن در اين زمان‌ها تجربي است و هر ساله ما با اين کاهش خريد و فروش در بازار مسکن روبه‌رو هستيم و مرتبط به سال خاصي نيست.

همچنين خريداران بازار مسکن معمولا ترجيح مي‌دهند که در ايام عزاداري معامله انجام ندهند اين کاهش نسبي را در ساير حوزه‌هاي سرمايه‌گذاري مانند بازار طلا و اوراق بهادار نيز شاهديم.

او با بيان اينکه در 6 ماه دوم سال 93 نسبت به 6 ماه دوم سال گذشته با افزايش حجم معاملات روبه‌رو بوديم، گفت: با وجود همين رکود باز هم حجم معاملات نسبت به سال گذشته افزايش پيدا کرده است و به نظر مي‌رسد ما خيز خروج از رکود را تا پايان سال برداشته‌ايم و مي‌توان اين طور پيش‌بيني کرد که در بهار 94 مسکن از رکود خارج مي‌شود و ما شاهد رشد معاملات مسکن خواهيم بود.

عقبايي ادامه داد: اين افزايش معاملات تنها به سود مشاوران املاک نيست بلکه سبب رشد سرانه ملي اقتصاد شده و سبب رونق صنعت و 1200 شغل که ارتباط مستقيم با رونق اقتصادي بازار مسکن دارد مي‌شود.

به گفته عقبايي نبايد رونق بازار مسکن را مساوي با گراني قيمت‌ها دانست. هنوز هم حباب‌هايي که از رشد غيرمنطقي سال 91 در اين بازار ايجاد شده تخليه نشده بنابراين نبايد تا پايان امسال نگراني در خصوص افزايش قيمت‌هاي مسکن باشيم.

گزارش ميداني «دنياي اقتصاد» حاکي است فايل‌هاي فروش آپارتمان‌ها نيز گفته‌هاي رئيس اتحاديه مشاوران املاک تهران را تاييد مي‌کند به‌طور مثال آپارتماني نوساز در خيابان گلبرگ با مساحت 40 متر به قيمت 135 ميليون تومان براي فروش گذاشته شده است.

همچنين آپارتماني يک خوابه با متراژ 46 متر در محدوده نارمک 193 ميليون تومان براي فروش پيشنهاد شده است. در فايل ديگري آپارتماني 14 ساله با مساحت 49 متر در ميدان شهدا 140ميليون تومان براي فروش گذاشته شده است.

در محله ستارخان، حبيب‌اللهي آپارتماني دو خوابه داراي پارکينگ و آسانسور با قدمت دوسال، متري سه ميليون و 800 هزار تومان براي فروش گذاشته شده است. همچنين خانه‌اي با همين متراژ در بلوار فردوس نوساز متري 4 ميليون و 800 هزار تومان براي فروش پيشنهاد شده است.

در محله اشرفي اصفهاني نيز آپارتماني يک خوابه با متراژ 57 مترمربع که 15 سال از سن آن مي‌گذرد متري 4 ميليون و 600 هزار تومان براي فروش گذاشته شده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر