صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

مرغ گران شد / رئيس اتحاديه: منطقي است گرانتر هم بشود

رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي با اشاره به افزايش قيمت مرغ گفت: هم اکنون قيمت اين کالا به 6500 تومان رسيده ضمن اينکه قيمت منطقي آن 7000 تومان است.

کد خبر: 837

خبرآنلاين/ رئيس اتحاديه فروشندگان پرنده و ماهي با اشاره به افزايش قيمت مرغ گفت: هم اکنون قيمت اين کالا به 6500 تومان رسيده ضمن اينکه قيمت منطقي آن 7000 تومان است.

مهدي يوسف‌خاني گفت: قيمت مرغ نسبت به هفته گذشته حدود 300 تومان افزايش يافته و به 6500 تومان رسيده است.

او با بيان اينکه هنوز هم توليدکنندگان متضرر مي‌شوند، گفت: در حال حاضر قيمت هرکيلوگرم مرغ زنده درب مرغداري 4150 تومان است؛ براي اينکه توليدکنندگان زيان نکنند و سود کمي نيز نصيب آنان شود بايد اين ميزان به 4600 تومان و قيمت مرغ آماده به طبخ به 7000 تومان برسد.

يوسف‌خاني در رابطه با پيش بيني‌هاي مطرح شده مبني بر کاهش توليد ماهي قزل‌آلا در کشور نيز گفت: اگر توليد کاهش پيدا کند به طور قطع قيمت اين نوع ماهي نيز به همان نسبت افزايش پيدا مي‌کند.

او قيمت هرکيلوگرم ماهي قزل‌آلاي با کيفيت را 14 هزار و 500 تومان عنوان کرد و گفت: در صورتي‌ که توليد قزل‌آلا با کاهش 40 تا 45 درصدي همراه باشد، قيمت اين نوع ماهي به 20 هزار تومان خواهد رسيد.

چندي قبل ارسلان قاسمي مديرعامل اتحاديه شرکت‌هاي تعاوني آبزيان کشور اعلام کرد: پيش بيني مي شود به دليل واردات نهاده ها و تخم چشم زده آلوده طي سال هاي گذشته، توليد ماهي قزل آلا در کشور بين 40 تا 45 درصد کاهش پيدا کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر