صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

دومین کارت زرد مجلس به طیب‌نیا

نمایندگان مجلس پاسخ‌های وزیر اقتصاد به سوال حمید رسایی درباره عملکرد وزارت اقتصاد در بازار بورس را قانع ‌کننده ندانستند.

کد خبر: 8318

بررسی سوال ملی حجت الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس از علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی در دستور کار جلسه علنی صبح امروز پارلمان قرار داشت.

رسایی از وزیر اقتصاد در مورد عملکرد وزارت اقتصاد و دارایی و بررسی وعده های داده شده در خصوص حمایت از بازار بورس و بسته حمایتی برای جبران خسارت وارده به سرمایه گذاران جزء سوال پرسیده بود.

پس از تشریح این سوال از سوی رسایی و توضیحات وزیر اقتصاد، این نماینده مجلس سوال خود را به رای وکلای ملت گذاشت.

وی طی سخنانی گفت: در ایام دهه فجر هستیم و این ایام بر مردم و دولت مبارک باشد اما با توجه به اینکه سرمایه های مردم در بورس نصف شده است من این سوال را به رای مردم می گذارم.

این نماینده مجلس خطاب به وزیر اقتصاد گفت: شما در زمان رای اعتماد خود 270 رای موافق از مجلس گرفته اید اما اکنون ماه عسل دولت تمام شده و دولت باید پاسخگو باشد و ما هم به عنوان نمایندگان مجلس باید مطالبه کنیم لذا از نمایندگان می خواهم که امروز به وزیر اقتصاد 270 رای منفی بدهند تا آقای طیب نیا این وضعیت را اصلاح کند.

در نهایت وکلای ملت با 103 رأی موافق، 91 رای مخالف و 3 رای ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان، پاسخ های طیب نیا را به این سوال قانع کننده ندانستند.

بنابراین مجلس دومین کارت خود را به وزیر اقتصاد داد و وزرای دولت یازدهم 10 کارته شدند.

 
منبع: تسنیم

نظرات بینندگان

ارسال نظر