صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

دی ماه 93

بازار/ تازه‌ترين قيمت سيم‌کارت در بازار

سيم‌کارتهاي کد 1 همراه اول که طي هفته‌هاي اخير روند صعودي قيمت را پشت سر مي‌گذارند در حال حاضر به قيمتي حدود دو ميليون تومان رسيده‌اند.

کد خبر: 815

ايسنا/ بنا بر اعلام فعالان بازار سيم‌کارت طي هفته‌هاي گذشته به دلايلي مانند افزايش نرخ ارز، قيمت سيم کارت نيز افزايش پيدا کرده اما با اين حال بازار به حالت راکد در آمده و مشتري چنداني ندارد. از سوي ديگر افرادي که داراي سيم‌کارت‌هاي مختلف هستند اين روزها با توجه به بالا رفتن قيمت سيم‌کارت علاقه بيشتري نسبت به فروش نشان مي‌دهند و در نهايت بازار بيش از آن که خريدار داشته باشد با فروشنده مواجه است.

اما اين روزها در بازار سيم‌کارتهاي کد 1 همراه اول بسته به ميزان رند بودن با قيمتي معادل حدود دو ميليون و 200 هزار تومان خريداري شده و با رقم‌هايي بالاي دو و نيم ميليون تومان به فروش مي‌رسند.

سيم‌کارت‌هاي کد 2 نيز با قيمتي معادل يک ميليون و 200 هزار تومان خريداري شده و بيش از يک ميليون و 400 هزار تومان به فروش مي‌رسند.

براي سيم‌کارت‌هاي کد 3 و 4 به ترتيب رقم‌هاي 850 هزار تومان و 680 هزار تومان به عنوان رقم خريد ياد شده و براي فروش آن‌ها ارقامي بالغ بر يک ميليون تومان و 780 هزار تومان به ترتيب در نظر گرفته شده است.

سيم‌کارت‌هاي کد 5 نيز با قيمت 500 هزار تومان خريداري شده و بالغ بر 600 هزار تومان در بازار به فروش مي‌رسند. کدهاي 6 همراه اول نيز با قيمتي حدود 420 هزار تومان خريداري و بالاي 500 هزار تومان به فروش مي‌رسند.

اما کدهاي 7 همراه اول که به تازگي صفر آن‌ها هم در بازار کم شده حدود 300 تا 320 هزار تومان براي خريد و 380 تا 400 هزار تومان براي فروش قيمت دارند که البته همان طور که گفته شد اين ارقام مربوط به سيم کارت‌هاي کارکرده است.

کدهاي 8 نيز در صورت کارکرده بودن 250 هزار تومان و در صورت صفر بودن 350 هزار تومان خريداري شده و به ترتيب سيم کارت‌هاي کارکرده و صفر اين کد بالغ بر 320 هزار و 450 هزار تومان به فروش مي‌رسند.

سيم‌کارت‌هاي کد 9 نيز در صورت صفر بودن حدود 220 هزار تومان خريداري شده و با رقم‌هايي بالاي 260 و 270 هزار تومان به فروش مي‌رسند که با توجه به مدت کمي از عرضه اين سيم کارت‌هاي مي گذرد اغلب سيم کارت‌هاي کد 9 صفر هستند.

همچنين کد صفر همراه اول که مدت زيادي از ارائه آن نمي‌گذرد با قيمتي حدود 190 هزار تومان خريداري شده و با قيمتي بالاتر از 220 هزار تومان به فروش مي‌رسند البته درباره تمام اين سيم‌کارت‌ها شرايط به گونه‌اي است که براساس ميزان رند بودن شماره قيمت به مراتب از اين ارقام فراتر مي‌رود.

اما درباره سيم‌کارت‌هاي اعتباري نيز اين روزها سيم‌کارت‌هاي ايرانسل حدود 5000 تا 6000 تومان، سيم‌کارت‌هاي 0910 همراه اول حدود 15 هزار تومان، سيم‌کارت‌هاي 0919 همراه اول حدود 40 هزار تومان و سيم‌کارت‌هاي رايتل حدود 23 هزار تا 24 هزار تومان به بالا قيمت دارند.

بنا بر اظهارات فعالان بازار وقتي اپراتوري مي‌گويد سيم‌کارت خود را به عنوان مثال با قيمت 5000 تومان ارائه مي کند شرايط به گونه‌اي است که آن اپراتور سيم کارت را با قيمت 4850 تومان در اختيار مغازه‌دار قرار مي دهد و با توجه به مباحث اقتصادي براي فروشندگان اين سيم کارت‌ها اعلام رقم 5000 تومان مقرون به صرفه نخواهد بود و بر همين اساس سيم‌کارت‌هاي اعتباري با مبالغي بالاتر از آنچه اپراتور اعلام شده به دست مشتريان مي رسد.

از سوي ديگر درباره سيم‌کارت‌هاي 5000 توماني همراه اول که قرار بود پاييز امسال ارائه شوند فعالان بازار تاکيد دارند که اين سيم کارت‌ها به دست آن‌ها نرسيده و تنها از طريق برخي دفاتر شرکت ارتباطات سيار واگذار شده است. در اين ميان برخي فروشندگان نيز نسبت به اين مساله گلايه دارند که در هنگام واگذاري سيم ‌کارت‌ها افرادي خاص در نظر گرفته شده و سيم‌کارتها به آنها واگذار مي‌شود و پس از آن که شماره‌هاي رند از سوي اين افراد برداشته شد مابقي سيم‌کارت‌ها به دست فروشنده و مصرف‌کننده مي‌رسد و سيم‌کارت‌هايي که داراي شماره‌هاي رند هستند با قيمتي به مراتب بالاتر در آينده فروخته مي‌شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر