صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بدون اصلاح نظام بانکی ممکن نخواهد بود

نایب رئیس انجمن سنگ ایران گفت : اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بدون اصلاح نظام بانکی و تعدیل نرخ سود تسهیلات ممکن نیست .رحمتی با اشاره به خصوصی بودن بیش از 90 درصد معادن سنگ های تزئینی کشور افزود : بخش معدن و صنعت سنگ کشور در مسیر رشد و توسعه خود با موانع متعددی مواجه است که محیط سیاسی و وضع تحریم های بین المللی مهمترین انهاست و باید فکری به حال ان کرد.

کد خبر: 79662

به گزارش زمان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ دکتر مالک رحمتی در نشست خبری اعضای انجمن سنگ ایران با بیان اینکه صحبت از اقتصاد مقاومتی با سود 28 درصد تسهیلات بانکی خنده دار است ، افزود : ظرفیت و امادگی برای ایجاد 10 قطب و شهر سنگ در نقاط مختلف کشور وجود دارد مشروط بر اینکه حمایت های لازم دولت و مجلس را داشته باشیم.


وی با بیان اینکه صنعت سنگ می تواند دانش بنیان باشد و به تولید ، توسعه اشتغال و صادرات کمک کند ، گفت : با بخشنامه و جلسه نمی توان اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد ، باید وارد میدان کار شد ، نیازمند حمایت دولت هستیم و مجلس باید از ما در تصویب قوانین کمک بگیرد.

 
رحمتی مالک1


رحمتی با اشاره به خصوصی بودن بیش از 90 درصد معادن سنگ های تزئینی کشور افزود : بخش معدن و صنعت سنگ کشور در مسیر رشد و توسعه خود با موانع متعددی مواجه است که محیط سیاسی و وضع تحریم های بین المللی مهمترین انهاست و باید فکری به حال ان کرد.

 

وی گفت : نبود امنیت در منطقه و از دست رفتن بازارهای صادراتی ، مشکلات مالی و بانکی و کمبود نقدینگی ، شرایط نامناسب محیط اقتصادی و بازرگانی ، ارز و تغییرات لحظه ای نرخ ان ، حامل های انرژی ، محیط های قانونی و حقوقی و تغییر سالانه حقوق دولتی و بهره مالکانه و نیز موضوع مشوق های صادراتی از دیگر موانعی هستند که صنعت سنگ کشور را با مشکل مواجه کرده است .

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر