صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

لغو رونمایی از قراردادهای جدید نفتی

رویترز در گزارشی مدعی شد که لغو کنفرانس‌های رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران در لندن بدلیل اختلافات داخلی در ایران است.

کد خبر: 72661

میزان: رویترز در گزارشی مدعی شد که لغو کنفرانس‌های رونمایی از قراردادهای جدید نفتی ایران در لندن بدلیل اختلافات داخلی در ایران است.

کنفرانس رونمایی از قراردادهای نفتی جدید ایران در لندن نشان از وجود اختلاف نظر بین برخی از گروه های داخلی در این کشور است.

رویترز در ادامه این گزارش مدعی شد: قرار‌دادهای جدید نفتی و گازی ایران پایه و اساس برنامه‌های این کشور برای بالابردن تولید نفت خام به سطح روزانه چهار میلیون بشکه‌ای قبل از تحریم‌ها است و ایران شدیدا به 200 میلیارد دلار برای رسیدن به این هدف احتیاج دارد.

دلیل لغو این کنفرانس پیش تر از سوی  بیژن زنگنه، وزیر نفت کشورمان، بدلیل مشکل در صدور روادید انگلیس عنوان شده بود.

در ادامه این گزارش آمده است: کنفرانس لندن تاکنون به دلیل تحریم‌ها پنج بار به تعویق افتاده است، اما این بار اختلافات داخلی بر سر ساختار قرار‌دادهای سرمایه‌گذاری نفت و گاز به نظر می‌رسد از هرگونه اعلام این قرار‌داد‌ها جلوگیری کرده است.

یک مقام نفتی خارجی در این باره گفت: اختلافات داخلی شدیدی بر سر قرار‌دادهای جدید وجود دارد. ایران تاکنون قرار‌داد نهایی را به ما ارائه نکرده است و هنوز هیچ چیز نهایی نشده است.

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر