صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

هزینه سفر به عتبات افزایش می‌یابد

رییس سازمان حج وزیارت از افزایش دو برابری تعداد زائران عتبات عالیات در ایام نوروز خبر داد و گفت: امسال ۱۲۰ هزار نفر ایام عید را در کربلا، نجف و کاظمین خواهند بود.

کد خبر: 72660

تسنیم: سعید اوحدی رییس سازمان حج وزیارت اظهار داشت: این افزایش تعداد زائران به دلیل استقبال مردم کشورمان و همچنین عدم سفر به حج عمره شکل گرفته که ما نیز با توجه به آماده شدن شرایط زیرساخت‌ها و امنیت داخل عراق به این مهم توجه نشان داده‌ایم؛ بنابراین تعداد زائران در نوروز سال 95 نسبت به سال 94 افزایش چشمگیری دارد.

رییس سازمان حج و زیارت به مرحله پیش ثبت نام متقاضیان عتبات عالیات نوروزی زائران در سایت atabat.haj.ir  اشاره کرد و افزود: این مرحله از نام‌نویسی تا سه شنبه 27 بهمن ماه انجام می‌گیرد و در صورت افزایش تقاضا قرعه‌کشی برای متقاضیان سفر عتبات نوروزی انجام می‌گیرد.

اوحدی همچنین درباره افزایش قیمت‌های عتبات در ایام نوروز و سال آینده نیز گفت: تلاش داریم علی‌رغم بالا رفتن برخی قیمت‌ها نظیر هزینه‌های حمل و نقل و ...، قیمت سایر خدمات همچون هتل‌ها و خدمات دیگر را افزایش ندهیم؛بدین منظور افزایش قیمت چندانی را شاهد نخواهیم بود.

وی از آماده شدن لیست قیمتی در سه‌شنبه 27 بهمن ماه خبر داد و گفت: به طورحتم قیمت‌ها را مدیریت خواهیم کرد اما برخی افزایش‌ها خارج از وظیفه و حیطه ما است و در حال کارشناسی هستیم که البته آن را در چند روز آینده اعلام می‌کنیم.

رییس سازمان حج و زیارت درباره زمان سفرهای نوروزی و تعداد روزهای اقامت زائران، گفت: سفرهای نوروزی 6 و 7 روزه است و ابن مهم نیز بنابر بر انتخاب بسته سفری متقاضیان خواهد بود.

اوحدی ادامه داد: سفرهای نوروزی عتبات عالیات از 23 اسفند ماه تا 15 فروردین انجام می‌گیرد و 120 هزار متقاضی سفر به کربلا بعد از پیش ثبت نام و ثبت نام نهایی در کاروان‌ها عازم زیارت خواهند شد.

وی اظهار داشت: بسته سفر به سامرا نیز برای متقاضیان سفر نوروزی به عتبات تدارک دیده شده و آنها در صوررت دلخواه می‌توانند در زمان نام نویسی این مهم را نیز درخواست کنند؛ سامرا در حال حاضر امنیت کامل را دارد و از این حیث هیچ مشکلی برای زائران وجود نخواهد داشت.

رییس سازمان حج وزیارت درپایان خاطر نشان کرد: برای ایام نوروز بیشترین بسته‌های متنوع را برای زائران تدارک دیده‌ایم و آنها می‌توانند به زیارت اماکن متبرکه در کربلا، نجف، کاظمین و حتی سامرا بروند .

نظرات بینندگان

ارسال نظر