صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

نامه بهمنی به جهانگيري

نامه رئيس سابق مرکزي به جهانگيري: ميزان عدم واريز درآمد نفت به حساب بانک مرکزي در دولت يازدهم را بگوييد

کد خبر: 6592

تسنيم/ محمود بهمني در نامه‌اي به معاون اول رئيس‌جمهور نوشته است: اعضاي هيئت دولت قبل هيچگونه ارتباطي با آقاي بابک زنجاني نداشته‌اند و جنابعالي با يک بررسي اجمالي متوجه خواهيد شد که مسئولان ديگري در کشور از او تجليل به عمل آورده‌اند.

محمود بهمني رئيس کل بانک مرکزي در دولت دهم در نامه‌اي به اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور به ارائه توضيحاتي درخصوص پرونده بابک زنجاني پرداخته است که متن اين نامه به شرح زير است:
بسمه تعالي
جناب آقاي اسحاق جهانگيري
معاون اول محترم دولت يازدهم
سلام عليکم
نظر به اينکه جناب عالي اخيرا در چهل و سومين جلسه هيات نمايندگان اتاق بازرگاني ايران، با استناد به شنيده‌ها، رئيس کل سابق بانک مرکزي را به تشکيل جلسات خصوصي مکرر با آقاي بابک زنجاني سرمايه‌دار بازداشت شده متهم کرده‌ايد، ازباب خيرخواهي و نصيحت مشفقانه، لازم دانستم نکاتي را به اطلاع جنابعالي برسانم.
1- اين براي اولين بار نيست که کساني بخصوص در دولت يازدهم با استناد به شنيده‌ها و مسموعات و بي‌هراس از فرجام آن ، اتهاماتي ناروا به ديگران نسبت مي‌دهند. شايسته و بايسته است که مسئولان کشور و بالاخص کساني که در مصادر بالاتر امور قرار دارند ، مستدل و مستند سخن بگويند و با طرح مطالب بي‌پايه و اساس ، اعتماد عمومي به نظام اسلامي و خادمان مردم را متزلزل و مخدوش نسازند.
2-اظهارات جناب عالي در باره جلسات خصوصي مکرر رئيس کل سابق بانک مرکزي با آقاي بابک زنجاني، کاملا خلاف واقع است. يک بررسي مقدماتي کافي بود تا بر شما مبرهن شود که شنيده‌هايتان تا چه اندازه بي‌اساس بوده است.
3- شما واقف هستيد که کار بانک مرکزي بسيار دقيق است و حسابهاي آن تا کسر ريال به طور دقيق ثبت و ضبط مي‌شود و به طور مرتب توسط هيئت نظارت، مورد مداقه و بررسي قرار مي‌گيرد و همچنين هرگونه رفت و آمد به دفتر رئيس کل بانک مرکزي از سوي رئيس اين دفتر، ثبت و ضبط و فيلمبرداري مي‌شود. بنابراين به جاي استناد به شنيده‌ها، با يک تحقيق ساده مي‌توانستيد به غيرواقعي بودن شنيده‌هايتان پي ببريد.
4- فرافکني و متهم کردن ديگران، به هنگام مواجه شدن با مشکلات در اداره امور کشور ، توجيه قانع کننده و قابل پذيرشي نيست، بويژه آنکه تيم اقتصادي دولت فعلي را، بسيار کارآمد، باتجربه و کم نظير توصيف کرده‌ايد.
5- مزيد اطلاع جنابعالي تصريح مي‌کنم که بانک مرکزي صرفا وجوه حاصل از فروش نفت را دريافت و پس از انجام تکاليف قانوني، بقيه را به حساب خزانه واريز مي‌کند و اصولا در فروش نفت هيچ دخالتي ندارد و تشکيل جلسه با فرد يا افراد خاص در اين زمينه، معنا و مفهومي ندارد.
6- جنابعالي دولت يازدهم را مسئول بازداشت آقاي بابک زنجاني معرفي کرده‌ايد و چنين به نظر مي‌رسد که دسترسي دولت کنوني به آقاي زنجاني امر سختي نباشد. پس مي‌توانستيد از ايشان بپرسيد که با چه کساني ارتباط داشته و چه کساني از ايشان در جهت اهداف و مطامع خود، سوء استفاده کرده‌اند.
7 - تصريح اين نکته را ضروري مي‌دانم که اعضاي هيئت دولت قبل هيچگونه ارتباطي با آقاي بابک زنجاني نداشته‌اند و جنابعالي با يک بررسي اجمالي متوجه خواهيد شد که مسئولان ديگري در کشور از او تجليل به عمل آورده‌اند.
8- شايسته بود جنابعالي در سخنان خود، به اين نکته اشاره مي‌فرموديد که چه ميزان از درآمدهاي حاصل از نفت فروخته شده در دولت يازدهم به حساب‌هاي بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران واريز نشده است تا افکار عمومي دريابند که معاون اول محترم دولت فعلي تا چه ميزان دغدغه‌مند حفظ ثروت ملي کشور است!
9- اينجانب با حسن‌ظن نسبت به جنابعالي، تصوير انساني منصف و خداترس را از شما در ذهن خويش داشتم و متاسفم که اين اظهارات غيرمنصفانه، باورهاي ذهني مرا نسبت به جنابعالي تغيير داده است. لطفا متوجه باشيد که اينگونه فرافکني‌ها ، مستلزم پاسخگويي به محاکم قضايي و ديوان عدل الهي است.
با احترام- محمود بهمني
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر