صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

یاقوت کبود 100میلیون دلاری +عکس

یاقوت کبود یکی از گران‌ترین و با‌ارزش‌ترین سنگ‌های قیمتی جهان به شمار می‌رود که یکی از منابع اصلی آن کشور سریلانکا است.یاقوت کبود بیشتر در آبرفت‌های سریلانکا یافت می‌شود. این سنگ قیمتی در میانمار، هند، چین، کامبوج، استرالیا، کنیا، زامبیا، تانزانیا، آنگولا، تایلند، فنلاند و چک و اسلواکی نیز یافت می‌شود.

کد خبر: 65250

یاقوت کبود یکی از گران‌ترین و با‌ارزش‌ترین سنگ‌های قیمتی جهان به شمار می‌رود که یکی از منابع اصلی آن کشور سریلانکا است.

به گزارش سی‌ان‌ان: یکی از گران‌ترین سنگ‌های یاقوت کبود جهان به نام «ستاره آبی» در سریلانکا رونمایی شده است، اما صاحب این سنگ ترجیح داده است بنا به دلایل امنیتی نامش مخفی بماند.
 

رونمایی یاقوت کبود 100 میلیون دلاری+عکس


این سنگ که بیش از 1400 قیراط وزن دارد یکی از گران‌ترین یاقوت‌های کبود جهان است. قیمت این یاقوت دست‌کم 100 میلیون دلار تخمین زده شده است.

در کشور سریلانکا بیش از 50 نوع سنگ قیمتی کشف و استخراج می‌شود که گران‌ترین و با ارزش‌ترین این سنگ‌های قیمتی «یاقوت کبود» است.

یاقوت کبود بیشتر در آبرفت‌های سریلانکا یافت می‌شود. این سنگ قیمتی در میانمار، هند، چین، کامبوج، استرالیا، کنیا، زامبیا، تانزانیا، آنگولا، تایلند، فنلاند و چک و اسلواکی نیز یافت می‌شود.

یاقوت پس از الماس سخت‌ترین ماده موجود در جهان است. این سنگ در اسیدها نامحلول است و ذوب نمی‌شود.

یاقوت کبود - سافایر - علاوه بر رنگ آبی در رنگ‌های‌ قرمز، صورتی، زرد و سبز نیز موجود است.

یاقوت کبود به جز استفاده تزئینی، استفاده‌های صنعتی نیز دارد. این سنگ خواص درمانی هم دارد و در بهبود اعصاب و کارکرد ذهن مؤثر است.

در گذشته از این سنگ به عنوان طلسم تثبیت قدرت و ثروت یاد می‌شد و به همین خاطر در بسیاری از تاج‌های شاهان از این نوع سنگ به کار رفته است و پادشاهان دوست داشتند در خزانه خود از این نوع سنگ قیمتی داشته باشند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر