صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

نگراني خريداران از قيمت‌ مسکن در سال آينده/ نرخ آپارتمان‌ها تا 60 متر

در ماه هاي پاياني سال دسته اي از متقاضيان بازار مسکن که توان مالي براي خريد دارند، قبل از سال جديد وارد بازار مي‌شوند تا پول کمتري را نسبت به سال آينده بپردازند.

کد خبر: 5986

نگراني خريداران از قيمت‌ مسکن در سال آينده/ نرخ آپارتمان‌ها تا 60 متر
 
مهر/ در ماه هاي پاياني سال دسته اي از متقاضيان بازار مسکن که توان مالي براي خريد دارند، قبل از سال جديد وارد بازار مي‌شوند تا پول کمتري را نسبت به سال آينده بپردازند.

برخي اجاره نشين‌ها زمان جابجايي خود را به ماه‌هاي پاياني سال موکول مي‌کنند تا در شب عيد وارد خانه جديدي شوند، برخي از مستاجران هم برحسب اتفاق زمان اتمام اجاره نامه آنها ماه‌هاي پاياني سال است بنابراين هميشه در نزديکي عيد، مشتريان بازار اجاره وجود دارند که بنگاه‌هاي املاک مراجعه مي کنند.

همچنين مستاجران معتقدند بهتر است قبل از آغاز فصل اجاره در سال آينده، واحد مورد نظر خود را پيدا کنند زيرا در سال آينده به دليل تورم موجود در کشور و تقاضاي بالا براي مسکن اجاره اي، اجاره بها با تغييرات قيمت همراه است.

البته در ماه هاي پاياني سال به غير از مستاجران، برخي مالکان هم هستند که تعويض خانه هايشان را به اين موقع از سال موکول مي‌کنند، به خصوص در شرايط فعلي که مسکن با قيمت‌هاي مناسب تري نسبت به سال گذشته عرضه مي‌شود، مالکاني که قصد تعويض آپارتمان دارند ترجيح مي‌دهند براي سال نو، به آپارتمان جديدي نقل مکان کنند.

دسته ديگر افرادي هستند که تاکنون مسکن را تهيه نکرده‌اند اما به دليل نگراني نسبت به آينده بازار مسکن، قصد دارند تا در ماه‌هاي پاياني سال و قبل از شروع سال جديد، مسکن مورد نظر خود را خريداري کنند.

از آنجاييکه بنابر اعلام بانک مرکزي هرساله 20 درصد به تورم عمومي کشور اضافه مي‌شود بنابراين اين دسته از متقاضيان بازار مسکن که توان مالي براي خريد دارند، سعي مي کنند قبل از سال جديد، واحد مناسبي را خريداري کنند تا پول کمتري را نسبت به سال آينده بپردازند.

البته در شرايط فعلي، مشخص نيست که چه آينده‌اي در انتظار بازار مسکن است و اينکه سياست‌هاي دولت در اين بخش کي به اجرا مي‌رسد. اما تجربه نشان داده که متقاضيان سعي دارند تا هميشه قبل از شروع سال جديد واحد مناسب خود را خريداري کنند به همين دليل مراجعه به بنگاه‌هاي املاک در ماه هاي پاياني سال بيشتر مي‌شود.

قيمت آپارتمان هاي 50 تا 60 مترمربع

براساس گزارش ميداني خبرنگار مهر، واحدي 56 متري و يکخوابه، طبقه 3 با آسانسور، پارکينگ، انباري و عمر 2 ساله ( کليد نخورده ) در گلبرگ غربي قيمت 218 ميليون تومان فروخته مي شود و در سهروردي شمالي واحدي 60 متري و دوخوابه با عمر 10ساله، 320 ميليون تومان به فروش مي‌رسد.

واحدي 60 متري در نارمک - گلستان يک خوابه بدون پارکينگ با قيمت 238 ميليون تومان فروخته مي شود و در بلوار فردوس - ورزي واحدي 59 متري و يکخوابه، سوپرلوکس، طبقه 5 263 ميليون تومان قيمت گذاري شده است.

همچنين در شمال چهارراه وحدت اسلامي واحدي 57 متري با انباري و بالکن، متري 2 ميليون و 350 هزار تومان به فروش مي رسد و در خواجه عبداله واحدي نوساز با مساحت 60 متر، يکخوابه متري 7 ميليون تومان فروخته مي‌شود.

در تهرانپارس واحدي 56 متري و يکخوابه با پارکينگ 210 ميليون تومان قيمت گذاري شده است و در فردوس غرب واحدي 56 متري دوخوابه و نوساز، 310 ميليون تومان به فروش مي رسد.

براساس اين گزارش آپارتماني 56 متري و دوخوابه با عمر 14 ساله با 10متر حياط خلوت مسقف، فاقد پارکينگ در جنت آباد - لاله، 205 ميليون تومان قيمت گذاري شده است و مقطوع ( پارسا ) و در سهروردي شمالي، بالاترازپاليزي واحدي 60 متري و دوخوابه با پارکينگ و انباري 330 ميليون تومان به فروش مي رسد.

در فردوس غرب - بهار شمالي هم واحدي 58 متري و يکخوابه 237 ميليون تومان فروخته مي شود و در اشرفي 22 بهمن آپارتماني 60 متري 4 ميليون و 700 هزار تومان به فروش مي‌رسد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر