صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

عکس /رونمایی از خودروی جدید نیسان

شرکت اتومبیل‌سازی نیسان ژاپن در آخرین نمایشگاه خودروی توکیو از «راننده سرخود» که در خودروی الکتریکی این شرکت تعبیه شده است، رونمایی کرد.

کد خبر: 55270

خبرگزاری آنا: شرکت اتومبیل‌سازی نیسان ژاپن در آخرین نمایشگاه خودروی توکیو از «راننده سرخود» که در خودروی الکتریکی این شرکت تعبیه شده است، رونمایی کرد.

مدل لیف یا «برگ» مدلی است که نیسان برای خودروهای هیبریدی و سپس الکتریکی خود ایجاد کرده بود و اکنون قرار است این مدل الکتریکی بسیار زیبا و خاص، به یک توانمندی منحصر به‌فرد نیز مزین شود. نیسان اعلام کرده که آزمایش سیستم «راننده خودکار» خود را که بخشی از «سیستم رانندگی هوشمند» است، به زودی آغاز می‌کند.
 

رونمایی از «راننده اتوماتیک» در خودروی تازه نیسان +‌ عکس


نیسان حتی برخلاف رقبای بین‌المللی خود، این آزمایش را در محیط‌های مخفی و خصوصی آغاز نکرده و کار یکسره از خیابان‌ها و جاده‌های ژاپن آغاز می‌شود. براساس اعلام این شرکت، نخستین مرحله از ارائه این سیستم، تا پایان سال 2016 روی مدل‌های برگ به بازار عرضه می‌شود.

 

 

رونمایی از «راننده اتوماتیک» در خودروی تازه نیسان +‌ عکس

این سیستم قادر است در یک ترافیک، هدایت خودکار خودرو را برعهده بگیرد اما در نوع پیشرفته، راننده خودکار نیسان کنترل خودرو را در هر شرایطی متناسب با آن شرایط در دست خواهد گرفت.

این شرکت امیدوار است تا سال 2018 توانایی تغییر مسیر را نیز در سیستم نصب شده روی خودروها به مشتریان خود تحویل دهد و تا سال 2020، خودروهایی بدون نیاز به دخالت انسان، روانه بازار کند.

 

 

رونمایی از «راننده اتوماتیک» در خودروی تازه نیسان +‌ عکس

نیسان برای ایجاد یک سیستم قابل اعتماد برای هدایت خودرو در ترافیک، از یک لیزر سه‌بعدی با وضوح بالا استفاده کرده است و برای اینکه کامپیوتر خودرو بتواند بیشترین دقت را در اندازه‌گیری فاصله‌ها و زمان مناسب برای حرکت و توقف انجام دهد، در 8 جهت دوربین‌های ویدئویی تعبیه شده است که یک دید 360 درجه برای کامپیوتر و راننده خودکار ایجاد می‌کند.

 

 

رونمایی از «راننده اتوماتیک» در خودروی تازه نیسان +‌ عکس


نحوه قرارگیری رادار، اسکنرهای لیزری و دوربین در خودرو برای داشتن دید 360 درجه از محیط اطراف

تمامی این تکنولوژی‌ها هنوز در حد نمونه هستند و باید از آزمون‌های سخت‌گیرانه ژاپنی‌ها برای تأیید عبور کنند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر