صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

آليا: 30 امضا براي استيضاح وزير صنعت

طراح استيضاح وزير صنعت، معدن و تجارت از افزايش امضاي اين استيضاح خبر داد و گفت: تا پايان وقت اداري روز چهارشنبه 30 نماينده اين طرح را امضا کرده اند.

کد خبر: 5088

بولتن نيوز/ طراح استيضاح وزير صنعت، معدن و تجارت از افزايش امضاي اين استيضاح خبر داد و گفت: تا پايان وقت اداري روز چهارشنبه 30 نماينده اين طرح را امضا کرده اند.

فاطمه آليا نماينده تهران در مجلس با تاکيد بر اينکه استقبال از استيضاح محمدرضا نعمت زاده وزير صنعت، معدن و تجارت بسيار خوب است گفت: پس از تهيه طرح استيضاح نعمت زاده جمع زيادي از نمايندگان براي امضاي اين استيضاح اعلام آمادگي کردند و در همان روز چهارشنبه 30 نماينده اين طرح را امضا کردند.
وي با تاکيد بر اينکه امضا کنندگان استيضاح نعمت زاده از چهره هاي شاخص مجلس هستند گفت: تعدادي از امضا کنندگان اين استيضاح از نماينده هاي تهران و حتي برخي هم از اعضاي کميسيون صنايع و معادن مجلس مي باشند.
اين طراح استيضاح نعمت زاده با بيان اين که طرح مذکور را امضا کرده است گفت: اينجانب نفر بيستم امضا کننده طرح بودم که بعد از من هم ده نفر ديگر آن را امضا کردند.
آليا با اشاره به تعطيلي مجلس در هفته آينده افزود: بعد از تعطيلي مجلس استيضاح نعمت زاده تحويل هيئت رئيسه مجلس خواهد شد.

نعمت زاده تا کنون دو بار از مجلس کارت زرد گرفت
کارت زرد در مجلس به معناي عدم رضايت نمايندگان از عملکرد يک وزير است که در صحن مجلس با راي گيري و بر حسب شمارش آراي نمايندگان حاضر، که با احتساب نصف بعلاوه يک راي نمايندگان مخالف وزير، داده مي شود. چنانچه يک وزير سه بار کارت زرد دريافت کند، بايد استيضاح شود.

استيضاح نعمت زاده داراي چندين محور است
واردات بي رويه کالا به داخل کشور، واردات کالاهاي غير ضرور، مطالبات کارگران واحدهاي صنعتي، بي توجهي به توليدات داخلي، نداشتن برنامه براي اقتصاد مقاومتي و بي اعتنايي وزير به دو کارت زرد نمايندگان به وي در اعتراض به عملکردش در وزارتخانه، وضعيت نامطلوب شهرکهاي صنعتي، وضعيت بد صنعتگران از جمله محورهاي استيضاح اين وزير است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر