صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

30 آذر 93

آخرين قيمت خشکبار و ميوه‌هاي پر مصرف/جدول

پسته شور، بادام،بادام زميني، نخودچي و کشمش و تخمه ژاپني

کد خبر: 497

ايسنا/ قيمت‌هاي جديد از بازار آجيل و خشکبار نشان‌گر ثبات تقريبي نسبت به هفته‌هاي گذشته است اما قيمت برخي ميوه‌ها از جمله هندوانه، انار و پرتقال افزايش يافته است.

قيمت‌ ها از مغازه‌هاي سطح شهر نشان مي‌دهد قيمت آجيل و خشکبار تغيير چنداني نسبت به روز‌ها و هفته‌هاي قبل نداشته است و تنها برخي اقلام مانند پسته شور، بادام هندي و فندوق افزايش اندکي داشته‌اند و فروشندگان آجيل و خشکبار از افزايش نيافتن قيمت اين محصولات ابراز رضايت دارند و معتقدند به طور طبيعي قيمت خشکبار در ميزان بالايي قرار دارد و اگر بخواهد افزايش بيشتري داشته باشد، باعث افت چشمگير تقاضا خواهد شد.

به گفته برخي فروشندگان، پسته شور، بادام،بادام زميني، نخودچي و کشمش و تخمه ژاپني از جمله اقلامي هستند که بيشترين تقاضا را از سوي مصرف کنندگان دارند.

قيمت برخي ميوه‌ها از قبيل انار و هندوانه که در اين دوره زماني از سال با تقاضا بالا مواجه مي‌شوند افزايش يافته است. قيمت هندوانه که حدود 15 روز پيش کيلويي 500 بود به 1500 تومان رسيده است. همچنين هر کيلو انار 300 و پرتقال نيز 200 نسبت به روزهاي گذشته بيشتر شده است.

به گفته برخي ميوه فروشان، افزايش قيمت برخي ميوه‌ها در اين روزهاي سال اتفاق غير معمولي نيست و هميشه در اين دوره زماني برخي اقلام با افزايش موقتي قيمت روبرو مي‌شوند. که اين افزايش قيمت تاثير چنداني بر کاهش تقاضا ندارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر