صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

نامه زنگنه به آخوندي براي واگذاري ۹ فرودگاه نفت به شرکت فرودگاه‌ ها

کد خبر: 4125

مهر/ مديرعامل شرکت فرودگاه‌هاي کشور با اشاره به زيان ۴۰۰ ميليارد توماني فرودگاه‌هاي کشور در سال گذشته، گفت: وزير نفت در نامه‌اي از وزير راه درخواست کرده که ۹ فرودگاه نفت را به شرکت فرودگاه‌ها واگذار کند.

محمدعلي ايلخاني با بيان اينکه سال گذشته حدود ۴۰۰ ميليارد تومان در فرودگاه‌هاي کشور ضرر داديم، گفت: هر سرمايه گذار و مسئول محلي که تمايل داشته باشد، حاضريم فرودگاه‌ها را در اختيارشان بگذاريم.

وي با اشاره به اينکه فقط در سه فرودگاه ضرر نمي‌دهيم، اظهار داشت: البته اگر به اندازه سرمايه حساب کنيم، آنها هم زيان ده هستند. به عنوان مثال، در فرودگاه مهرآباد ۱۲۰۰ هکتار زمين داريم که همه آنها را پول داديم، خريديم و همه سند دارد.

مديرعامل شرکت فرودگاه‌هاي کشور افزود: در اين فرودگاه بخشي از اراضي که در اختيار نيروي هوايي است را شرکت فرودگاه‌ها خريداري کرده است و سند داريم، به علاوه ترمينال‌ها و تجهيزات را حساب کنيم ضرر مي‌دهيم اما در مجموع هزينه هاي جاري کمتر از درآمد است.

ايلخاني با اشاره به اينکه فرودگاه مهرآباد، مشهد و فرودگاه امام خميني (ره) زيان ده نيستند، بيان کرد: در مابقي فرودگاه‌ها حتي شيراز هم ضرر مي‌دهيم؛ به دليل اينکه هرچه نشست و برخاست هواپيماها در يک فرودگاه افزايش يابد، بدهي شرکت‌هاي هوايي هم به ما افزايش پيدا مي‌کند.

وي تصريح کرد: ما آمادگي داريم فرودگاه‌ها را در شهرها به مسئولان شهري و استاني واگذار کنيم، ضمن آنکه هزينه هاي سنگين را شرکت فرودگاه مي‌پردازد و فقط هزينه هاي جاري را به آنها واگذار مي کند و معتقديم که اگر آنها تحويل بگيرند، بهتر از ما مي‌توانند موضوعات اقتصادي شهرشان را بشناسند.

مديرعامل شرکت فرودگاه‌هاي کشور افزود: وزير نفت در نامه اي به وزير راه و شهرسازي اعلام کرده که ۹ فرودگاه نفت را به شرکت فرودگاه‌ها تحويل بدهد. البته اين حرف درستي است و بايد يک مجموعه متولي فرودگاه‌داري باشد اما ما ضرر و زيان زيادي را در فرودگاه‌ها داديم و ديگر شرکت فرودگاه‌ها توان ضرردهي ندارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر