صفحه نخست >> اقتصادی تعداد نظرات: 0

احتمال رای‌آوردن استیضاح وزیر اقتصاد

استیضاح وزرا سیاسی‌کاری نیست عضو کمیسیون امنیت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر غیرسیاسی بودن استیضاح وزرا از جمله وزیر اقتصاد در مجلس گفت: اگر وزیر بتواند نمایندگان را در مورد عملکرد مثبت خود راضی کند، موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس می‌شود.

کد خبر: 41148

محمد اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به اینکه وزیر اقتصاد چند کارت زرد از نمایندگان مجلس گرفته است، اظهار داشت: این وزیر برای باقی ماندن در کار خود باید بتواند نظر نمایندگان را جلب کند.خبرگزاری فارس: احتمال رای‌آوردن استیضاح وزیر اقتصاد وجود دارد/ استیضاح وزرا سیاسی‌کاری نیست

وی با بیان اینکه وزیر اقتصاد به هنگام اخذ رای اعتماد از نمایندگان موفق به اخذ بالاترین رای در مجلس شده است، تصریح کرد: وی بعد از این مهم سه کارت زرد از نمایندگان مجلس گرفته که به معنی عدم تحقق وعده‌ها و قول‌هایی که داده شده است.

 

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی در مورد احتمال رای‌آوری استیضاح وزیر اقتصاد تاکید کرد: هر چند احتمال رای‌آوری استیضاح وجود دارد ولی باز هم این موضوع بسته به نظر نمایندگان مجلس بعد از توضیحات وزیر دارد.

وی با تاکید بر غیرسیاسی بودن استیضاح وزرا از جمله وزیر اقتصاد در مجلس گفت: اگر وزیر بتواند نمایندگان را در مورد عملکرد مثبت خود راضی کند، موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس خواهد شد کما اینکه این وزیر سیاسی هم نیست و عملکرد اقتصادی موجب این امر شده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه برخی‌ها به جای خوب کار کردن اقدام به فضاسازی می‌کنند، افزود: اگر وزیری به جای ارائه گزارش‌های غیرواقعی عین واقعیت را مطرح کند، بدون شک مشکلات کاهش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان متناسب با عملکرد وزرا با آنها برخورد می‌کنند، گفت: وزرا هم برای موفقیت واقعیت‌ها را به نمایندگان مجلس گزارش کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با رد برخی اظهارات مبنی بر عدم همکاری برخی نمایندگان با استیضاح فانی و تلافی آن در مورد وزیر اقتصاد گفت: بدون شک نمایندگان مجلس عمل به وظایف قانونی خود را در قبال مسائل مد نظر قرار می‌دهند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر